Kaip mūsų darželis draugauja su informacinėmis technologijomis

   Vaikų ugdymas ir informacinės technologijos dabar jau yra neatsiejami dalykai. Pasitelkę įvairias šiuolaikiškas informacines technologijas galime lengviau ir greičiau vaikus sudominti.
   Mūsų darželis atsižvelgdamas į naujas tendencijas vis pasipildo naujomis priemonėmis. Galime pasidžiaugti jog visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės turi interaktyvias lentas. Kadangi jos naudojamos kartu su internetu, o interneto galimybės beribės, tai ir interaktyviosios lentos įtraukimas į veiklas beribis. Lentas naudojame mankštoms, šokiams, pažinimui, lavinant smulkiąja motoriką, miklinant protą ir pan. Taip pat turime daug planšečių, kurias galime naudoti, kaip ir interaktyviąsias lentas, labai plačiai. Vaikai su jomis dirba daugiau individualiai ar porose. Muzikos salėje turime interaktyvias grindis. Jos vaikams labai patinka, praskaidrina nuotaiką, vaikai linksmai praleidžia laiką. Grindys ypač pasitarnauja esant blogam orui, kai negalime išeiti į lauką. Vaikams ypač įdomu pamatyti savo vidaus organus naudojanti turimas planšetes ir virtualius marškinėlius. Dar mūsų darželyje vaikus pralinksmina fotografuojantis, garsą įrašantis, į glostymą reaguojantis ir rūbelių turintis robotukas. Nusiraminimui pasitelkiame šviesos stalus ir šviesos lempas.
   Be abejo darželio mokytojos visas informacines technologijas naudoja tinkamai, saikingai ir atsakingai. Žinome ir suprantame, kad visos informacinės technologijos gali padaryti žalą vaikų vystymuisi, tačiau nepamirškime, kad visos technologijos šiame laikmetyje yra neatsiejamos vaikų ugdyme ir tinkamai bei atsakingai naudojamos jos vaikams labai padeda. Tai gi drąsiai galiu pasikartoti, kad mūsų darželis turi kuom pasigirti ir pasidžiaugti!
 


   Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dovilė Banienė.