Edukacija „Viru, viru košę“

Spalio 10 d. minima Pasaulinė košės diena. Košės diena švenčiama nuo 2009 m. Šią dieną „Boružiukų“ grupės ugdytiniai minėjo košės dieną taip pat.
Vaikai virė košę iš moliūgo! Žinome, kad moliūgas yra tikras pasakų ir nuotykių herojus. Kaip pasakoje išaušo vidurnaktis – ir pelenės karieta pavirto į moliūgą, taip stebuklingai šią dieną moliūgas ant mūsų stalo pavirto į košę. Vaikų dėmesį prikaustė moliūgo dydis ir ryški spalva. O kas moliūgo viduje?! Vaikai smalsiai tyrinėjo moliūgą tiek iš išorės, tiek iš vidaus.
Vaiko pojūčiai – pasaulio pažinimo vartai. Šio ugdymo kitaip „Viru, viru košę“ metu, vaikai noriai ir su dideliu susidomėjimu moliūgą čiupinėjo, tyrinėjo rankomis, ragavo ir uostė. Naudojo įvairius indukus, virtuvės įrankius. Vaikų susidomėjimą sukėlė ir moliūgo sėklos, jas rinkdami lavino smulkiosios motorikos judesius. Virta koše vaikai „pamaitino“ ir grupės lėles, taip lavindami vizualinę motoriką. „Boružiukų“ grupės ugdytiniai šios veiklos metu patyrė geras emocijas, didelį susidomėjimą ir nuostabą.

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas" auklėtoja Šarūnė Jokūbuskienė