VAIKŲ PRIĖMIMAS
STEAM ugdymas
Nuotolinis ugdymas
Apie koronavirusą
- 2020 m. gruodžio 7 d. nutarimas „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo.
- Nacionalinio visuomenės sveikatos centro algoritmai
- Knygelė „Mano herojus – tai tu“ skirta viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos.
- DĖMESIO SVARBI INFORMACIJA
- 2020 m. rugsėjo 25 d. sprendimas Nr. V-2118 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų pakeitimo".
- 2020 m. rugsėjo 22 d. sprendimas Nr. V-2090 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų pakeitimo".
- Informacija darbuotojui
- Informacija tėvams
- Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas" ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo saugumo reikalavimų ir būtinųjų sąlygų ekstremaliosios situacijos metu tvarkos aprašas
- 2020 m. rugpjūčio 17 d. sprendimas Nr. V-1840 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų pakeitimo".
Sveikinimų lenta
Sveikiname...
Deimantę Baltinytę - 6 m.,
Mantą Budriką - 6 m.,
Viltę Eidokaitytę - 6 m.,
Tėją Gutauskaitę - 7 m.,
Kajų Juknevičių - 3 m.,
Ugnių Martinkų - 7 m.,
Aliciją Merkelytę - 3 m.,
Taurą Milašauską - 3 m.,
Meidą Sereikaitę - 7 m.,
Danielių Simokaitį - 4 m.,
Svajūną Stoškų - 7 m.,
Vakarį Tautrimą - 7 m.,
Austę Urbanavičiūtę - 4 m.
Sausio mėn.
švenčiančius gimtadienį
Mes Facebook'e
Veikla
,,Pelėdžiukų“ grupės Steam veikla ,,Sniego gėlės“
- Informacija
- Atnaujinta: 2021-01-07
Visi vaikai nekantriai laukia žiemos. O kokia žiema be sniego! Ryte atsikėlę už lango pamatėme sniego. Nieko nelaukę skubėjome į kiemą jo parsinešti . Vaikai išbandė piešimą ant sniego guašu, ieškojo naujų spalvų. Piešiant pastebėjo, kad sniegas pradėjo tirpti. Vaikams kilo klausimas ,,o kur dingsta sniegas ir kodėl vietoje sniego atsirado vanduo?“ Buvo visiems įdomu eksperimentuoti, tyrinėti, spėlioti ir rasti teisingus atsakymus.
Edukacija STEAM veikla „Lietučio šėlionės“
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-12-02
„Boružiukų“ grupės ugdytiniai su nekantrumu laukė, stebėjo, kaip pas juos „atkeliauja“ lietutis ir debesėlis. Vaikai atliko eksperimentą „ Rodos lietutis kaupiasi...“. Ugdytiniai su pipete lašino nuspalvintą vandenį ant debesėlio, kurį pasigamino iš skutimosi putų. Kai debesėlis prikaupė tiek daug vandens – pradėjo „lyti“. Stebėjo, kaip stiklainyje krenta lašeliai. Kartu su lietučiu pas vaikus „atkeliavo“ ir debesėlis, kurį jie galėjo paliesti ir su juo žaisti. Sumaišius vandenį su skystu muilu ir jį išplakus plaktuvu, atsirado didelis, baltas debesėlis. Kiek džiaugsmo ir juoko buvo, kai debesėlį galėjo ne tik rankoje palaikyti, bet ir ant galvytės užsidėti...
Smalsiems „Spalviukams“ iškilo klausimas: ar galima pasigaminti popierių?
- Informacija
- Atnaujinta: 2021-01-07
Iš klausimo kilo idėja-jį pasigaminti!
Informacinių technologijų dėka, priešmokyklinukai sužinojo, kur pirmą kartą buvo pradėtas gaminti popierius, kaip jį gamino, kaip dabar gamina ir kaip namų sąlygomis jį galima pasigaminti. Įdomi vaikams informacija paskatino imtis aktyvios, tiriamosios veiklos, kurios metu vaikai iš senų laikraščių mokėsi gaminti naują popierių. Be to, įsitikino, kad popierių reikia tausoti. O ant savo pasigaminto popieriaus daug įdomiau tapyti, piešti ir rašyti raides. Gimė originalūs dailės darbai.
Buvo įsitikinta, kad tiriamoji veikla vaikams patiko, nuteikė juos ieškojimams ir atradimams.
„Rudens spalvų harmonija“
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-12-02
Vaikų noras pažinti pasaulį ir eksperimentuoti yra begalinis. Viskas, kas kitaip, netradiciška yra labai smalsu. Taigi nieko nelaukę ,,Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai pasiruošė kitokį molbertą: kėlė stalus aukštyn kojom, apsuko buitine plėvele ir išbandė piešimą kitaip. Nutapė nuostabų paveikslą ,,Rudens spalvų harmonija”.
„Konservuojame“ rudenį
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-12-02
„Spinduliukų“ grupės ugdytiniai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėja ir išbando naujus, nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja. Per įgautą patirtį jie patiria įvairių išgyvenimų ir plėtoja pažintinę patirtį. Ruduo pilnas gėrybių. Skubame ne tik ragauti, skanauti, gėrėtis gamtos grožiu, bet ir norime kuo daugiau suprasti gamtoje vykstančius dėsnius. Taikydami STEAM idėjas skaičiavome, lyginome, tyrinėjome įvairią gamtinę medžiagą: kankorėžius, giles, kaštonus, ąžuolo, beržo lapus, tujų šakeles, dumplainius, margaspalvių rudens gėlių žiedus. Pasitarę nusprendėme „užkonservuoti“ rudenėlį. Daug diskutuodami, bendradarbiaudami tarpusavyje į stiklainius dėjome pasirinktą gamtinę medžiagą, druską, užpylėme vandeniu ir užsukome dangtelius. Ši patirtinė veikla ugdytiniams suteikė daug džiugių emocijų, lavėjo jų smulkioji motorika ir akies rankos koordinacija. Ugdytiniai įgijo patirties ir gebėjimų ne tik aplinkos pažinimo, skaičiavimo, tyrinėjimo srityse, bet mokėsi bendradarbiauti su bendraamžiais, spręsti problemas, būti atkakliam, iniciatyviam, kūrybiškam.
„Rudens spalvos“
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-10-27
Kodėlčiukai ,,vykdė‘‘ ,,Rudeninės gamtos stebėjimą“ (rudeninės gamtos stebėjimas per įvairių gyvūnų, augalų trafaretus). Išėję į lauką vaikai rinkosi paruoštas priemones - įvairius trafaretus iš popieriaus ( gyvūnų, paukščių ir t.t.). Tikslas: rudeninės gamtos stebėjimas per įvairių gyvūnų, paukščių, augalų trafaretus. Vaikai žaidė su gamtos spalvomis, su įvairiomis medžiagų faktūromis. Savo piešinius ,,piešė‘‘ ne su teptukais, o pridėdami trafaretus ant įvairių paviršių. Pridėję trafaretą, kitaip pamatė žolę po kojomis, smėlį, krūmą ir t.t. Vaikams patiko stebėti aplinką per įvairius paveikslėlių trafaretus ir per fotoaparato objektyvą. Jie iškart prašė parodyti kaip atrodo užfiksuotas vaizdas. Ši veikla skatino vaikų kūrybiškumą, smalsumą, norą tyrinėti...
Eksperimentų diena „Lavos lempa"
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-10-27
„Vyturiukų" grupės vaikai atliko eksperimentą „Lavos lempa“, kurio tikslas – sužinoti, kokia cheminė reakcija įvyksta stiklinėje, sumaišius maistinius dažus, putojančią tabletę, aliejų ir vandenį. Vaikams paaiškinta, jog šią „Lavos lempą“ dar galima naudoti kaip priemonę, skirtą nusiraminimui ar susikaupimui, kadangi, žiūrint į kylančius burbuliukus, apima ramybės jausmas. Pabandykit ir jūs taip paprasta, bet taip smagu!!!
„Spalviukų“ pažintis su medžiais
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-10-23
Šiuolaikiniai vaikai gyvenantys naujųjų technologijų apsuptyje dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. „Spalviukai“ pasisemti žinių, ieškoti atsakymų į jiems iškylančius klausimus keliavo į miesto parką.
Gamtos pažinimui skirta tema „Medžiai mūsų aplinkoje“ sudomino vaikus, o tyrinėjimų veiklos parke įgavo tęstinumą. „Spalviukai“ pagal savo sukurtą planą „Medžiai augantys parke“ ieškojo jiems pažįstamų medžių ir augalų. Padidinamuoju stiklu tyrinėjo medžių lapus, žievę, ieškojo jų panašumų ir skirtumų. Vaikai patys atrado, kad be jiems žinomų medžių parke dar auga maumedis, lazdynas. Kad samanoms patinka „gyventi“ ant kelmų, nulūžusių medžių ir šakų. Kad ant medžių dar auga kerpės. Surado „gintarėlių“ augančių ant medžio ir išsiaiškino, kad tai sakai. Ieškodami, tyrinėdami ir eksperimentuodami miesto parke vaikai patyrė daug atradimų, gimė daug minčių. Visa tai vaikai „įsidėjo“ į savo gamtos pažinimo bagažą.
Stebuklingos rudens spalvos
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-10-26
Rugsėjo pabaigoje gamta pradeda keisti savo spalvas. Vaikai tai stebi, aptarinėja, džiaugiasi. Mėgsta kai ugdomoji veikla vyksta lauke. „Vyturiukų“ grupės vaikučiai nutarė savo darbeliuose atkartoti rudens spalvų virsmą. Ant neįprasto paviršiaus nudažė medžių lapus žalia spalva. Po to lengvai juos nuvalė servetėle ir pavertė juos margaspalvių lapų jūra. Vaikus nustebino netikėtas spalvų dingimo ir atsiradimo efektas.
,,Pelėdžiukų" grupės edukacija kitaip
- Informacija
- Atnaujinta: 2020-11-13
„Pelėdžiukų" grupės edukacija kitaip 2020-09-25. Ruduo- pats talentingiausias dailininkas. Savo potepiais išpuošia gamtą nuostabiausiomis spalvomis. Šiandien ir mes kūrėme rudeninį medį...tik kiek kitaip.