Sambūrio „Po Nykštuko kepure" padėka

padeka   Klaipėdos lopšelis-darželis „Nykštukas" įteikė padėką už bendrystę, kūrybišką savo miesto pristatymą, vykdant Respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų sambūrio „Po Nykštuko kepure" kūrybinį projektą, skirtą 770-ajam Klaipėdos miesto jubliejui.

„Kodėlčiukų“ išvyka į Jurbarko rajono policijos komisariatą

policija   Lapkričio 22 dieną, grupės ugdytinės Gabijos tėvelio-policininko pakviesti, vaikai vyko į Jurbarko rajono policijos komisariatą. Vaikus sutiko ir su policijos darbo specifika supažindino bendruomenės pareigūnė Simona ir policijos draugas Amsius. Papasakojo apie savo tarnybą, parodė filmukus apie saugų elgesį gatvėje, patalpas, policijos tarnybinius automobilius. Vaikai turėjo galimybę įlipti į automobilių vidų ir pasėdėti, pakalbėti per raciją, įjungti sireną – pasijusti ,,tikrais‘‘ policininkais. Išvyka į policijos komisariatą ne tik pradžiugino vaikus, bet ir suteikė jiems naudingų žinių.

 

 

Skaityti daugiau...

Poezijos ir muzikos šventė „Išlydim rudenėlį“

ruduo   Po dviejų metų pertraukos, Jurbarkų darželis-mokykla, pakvietė priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus į tradicinį renginį „Išlydim rudenėlį“. Labai apsidžiaugėme, kad vėl galėsime paklausyti dainelių, eilėraščių, posmų. Pasigrožėsime šokiais ir improvizacijomis. Šventės dalyviai rinkosi į salę pasipuošę, džiugiai nusiteikę. Šventės vedantysis Zuikutis vaikus pasitiko ir nuolat linksmino. Renginio viešnia, aktorė Kristina Savickytė, palinkėjo visiems geros nuotaikos. Po renginio kartu su vaikais sekė pasakas.
   Šiais metais šventėje dalyvavo ne tik Jurbarko rajono įvairių priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, bet ir svečiai atvykę iš Raseinių rajono Ariogalos, bei Punsko darželių.
   Ruduo – turtingas, spalvingas ir labai gražus metų laikas. Tarsi iš gausybės rago liejosi poezijos eilės, skambėjo dainos. Mūsų darželio „Spalviukų“ grupės ugdytinių ansamblis taip pat šauniai sudalyvavo šventėje. Jie atliko dainą „Rudenėlio kelias“ ( žodž. Z. Sadauskaitės muz. I. Rastauskienės), išraiškingai padeklamavo eilėraštį „Lapų šokis“ (V. Palčinskaitės).
   Ugdant vaikų kūrybiškumą tokie renginiai yra ypač prasmingi. Vaikai turi galimybę parodyti ką geba. Gali pasigrožėti ir kitų dalyvių pasirodymais. Dalyvavimas renginiuose padeda vaikams įveikti scenos baimę, jaudulį. Vaikas gali pasijausti, koks yra talentingas, svarbus. Pedagogams – puiki proga pasidalinti gerąja patirtimi. Jokie nuotoliniai festivaliai negali atstoti betarpiško, šilto bendravimo.
   Dėkojame šventės rengėjams už šilumą, dovanas ir šypsenas. Palydėję gražiai rudenėlį staiga supratome, koks jis yra gražus! Visomis spalvomis atspindintis mūsų vaikuose.

Skaityti daugiau...

Paminėjome tarptautinę Tolerancijos dieną

14   Lapkričio 16 d. daugelyje šalių minima tarptautinė Tolerancijos diena. „Nykštukai“ taip pat tradiciškai prisidėjo prie šios dienos minėjimo. Šiais metais Tolerancijos simbolis – Tolerancijos namas. Grupių mokytojos su savo ugdytiniais aptarė artimiausią aplinką, kurioje gyvename. Ar saugūs esame savo namuose? Vyko diskusija apie žmonių skirtingus požiūrius, bet kad tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Su vaikučiais piešėme, konstravome, kūrėme maketus tolerancijos namo tema. Kiekviena grupė sukūrė po savo namelį, iš kurių pastatėme „Nykštukų draugystės miestą“ muzikos salėje.
   Manome, kad kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

 

Skaityti daugiau...

Akcija „Sportuojantis koridorius“ 2022 m.

20221109 110119   Atėjus rudenėliui, trumpėja dienos, ilgėja vakarai, vėsta orai, vaikai vis mažiau turi galimybes užsiimti fiziškai, aktyvia, judria veikla lauke. Paskelbus respublikinei ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijai akciją „Sportuojantis koridorius mūsų  įstaiga nedvejodama  įsijungė į šios akcijos veiklas.
   Galima sportuoti čia, ir dabar koridoriuje? Tad lapkričio 9 d.  mūsų darželio koridoriai virto aktyvios, fizinės veiklos erdvėmis. Vaikai linksmai , neįprastai išbandė įvairias veiklas, kurios suteikė judėjimo džiaugsmo, sportuojant neįprastoje aplinkoje - koridoriuje.

Skaityti daugiau...

„Saulės zuikučių“ vaiduoklių šventė

helov   Helovinas švenčiamas spalio 31 d., tiksliau, lapkričio pirmosios išvakarėse. „Saulės zuikučiai“ šią šventę šventė spalio 28 dieną. Lietuvoje ši šventė po truputi populiarėja, taigi vaikai apie ją daug girdėjo ir labai laukė. Jie jau prieš savaitę pasakojo kaip apsirengs, kaip išsidažys ir gąsdins savo draugus. Vaikai dažė šikšnosparnius, padėjo juos sukabinti grupės erdvėje. Kad šventė būtų smagi daug prisidėjo ir vaikučių tėveliai. Pagamino dekoracijų iš moliūgų, į grupę atnešė iš balionų pagamintų vorų. Taip pat tėveliai pasirūpino, kad vaikų stalą dengtų Helovino dvasią atspindintys užkandžiai. Pasidžiaugėme savo aprangomis, pokštavome, draugiškai priėmėme visus, kuriems buvo smalsu pamatyti mūsų grupės dekoracijas ir mus, dalijomės vaišėmis, šokome, dainavome, linksminomės. Vaikai buvo smagiai nusiteikę. Taigi patirtis, kurią vaikas kasdien įgyja iš globalaus pasaulio, siejasi su etnine vaiko patirtimi. Taip sudaromos sąlygos vaikams perimti ne tik savo šalies, bet ir kitų pasaulio šalių tradicijas, kuo įvairesniais, vaikui priimtinais būdais.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Rudenėlio pasakos

313018259 1611055825959067 1239181395093836961 n   Vaikystė – nerūpestinga ir lengva, kaip drugelis. Žmogus užauga lydimas gražiausių pasakų. Jose tiek daug gerumo, grožio ir spalvų.
   Kiekvieną rudenį mūsų darželio priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiai apsilanko Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Ten vaikus pasitinka knygelės, žaidimai ir įvairios atrakcijos. Vyr. bibliotekininkė Violeta Murauskienė visada atvira bendroms edukacijoms. Jų metu vaikai ne tik mokosi klausytis ir suprasti pasakas, bet ir patys muzikuoja pagyvindami jas.
   Spalio 26 d. „Spalviukų“ grupės ugdytiniai, kartu su pedagogėmis, buvo pakviesti į muzikinę edukaciją „Rudenėlio pasaka“. Dar nespėjus peržengti bibliotekos slenksčio, vaikus džiugiai nuteikė rudens gėrybėmis išdekoruota lauko aikštelė. Viduje visus nuotaikingai pasitiko vyr. bibliotekininkė Violeta Murauskienė. Edukacijos metu vaikai dainavo daineles: „Rudenėlio kelias“ (muz.ir žodž. E. Tolvaišienės), „Obuolys” (muz. ir žodž. I. Šeduikienės), šoko, muzikavo įvairiais instrumentais. Klausėsi pasakos „Moliūgas ir pelė“, eilėraščio „Ruduo“ (J. Ambrulaičio). Baigiantis edukacijai visi buvo pakviesti į dirbtuvėles, kur galėjo pasidaryti moliūgo karūnėlę. Atsisveikinant „Rudenėlis“ visus vaikus pavaišino sodo obuoliais.
   Džiaugiamės bendryste ir tikimės, kad dar daug gražių akimirkų patirsime kartu. Nuoširdžiai dėkojame vyr. bibliotekininkei Violetai Murauskienei už gražią edukaciją.

Skaityti daugiau...

Kodėl medžių lapai rudenį keičia spalvą?

eksperimentas   Rudeniškomis spalvomis nusidažę medžiai kasmet padovanoja nepaprastų vaizdų.  Pasikeitusi aplinka skatina vaiko domėjimąsi gyvąją gamta, žadina jo smalsumą.
   Priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikai pastebėję savo aplinkoje medžius, domėjosi, smalsavo ir rinko informaciją apie medžio gyvenimo pokyčius. Visą savaitę vaikai medžių lapus rinko, juos rūšiavo, atliekant užduotis mokėsi atpažinti ir pavadinti lapus, juos priskirti augalui, kūrė  įvairias kompozicijas, kol priartėjo prie klausimo, kodėl medžių lapai rudenį keičia spalvą?  Į šį klausimą padėjo atsakyti atliktas eksperimentas su dirbtiniais pigmentais, kurie yra flomasteryje. Vaikai eksperimentavo, stebėjo, analizavo ir padarė išvadas: lapai žali, jie nuspalvinti žaliu dažu. Žalia spalva slepia kitas spalvas. Rudenį žalia spalva nyksta, tada pamatome ir kitus dažus. Kad medžiams reikia mesti lapus pasako saulė. Ji labai mažai šviečia rudenį. Tokiomis eksperimento išvadomis dalinosi „Spalviukai“.

Skaityti daugiau...