EDUKACIJA KITAIP

Edukacija kitaip „Vabalai, vabaliukai"

vabalai   Vasara pats gražiausias metų laikas. Šiuo metų laiku vaikai tyrinėja įvairius vabaliukus, vabzdžius. Su „Giliukų“ grupės vaikais nusprendėme gaminti vabaliukus kiek kitaip. Vaikai iš namų turėjo atsinešti akmenėlių, kurie pavirto į vabaliukus. Išėję į lauką „Giliukų“ grupės vaikai turėjo sugalvoti vabaliuką ir jį nupiešti ant akmenėlio. Piešė bites, boružes, varles, pačių išgalvotus vabzdžius. Veikla labai patiko visi dirbo susikaupę ir pasinėrę į kūrybinį procesą.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija „Vaikų vasara“

IMG 20220608 095456   Vasara pats smagiausias vaikų laikas. Sulaukus vasaros gyvoji gamta yra neatsiejamas vaiko pažinimo objektas. Trečiadienį ugdomoji veikla „Kodelčiukų“ grupėje vyko truputį kitaip. Vasaros lietutis neleido mums šios veiklos atlikti lauke, tačiau puikiai tai pavyko atlikti ir grupės viduje. Edukacinės veiklos „Vaikų vasara” metu vaikai susipažino su kai kuriomis vasaros gėlėmis bei daugiamečiais augalais. Kartu su vaikais aptarėme kaip keičiasi gamta atėjus vasarai. Lyginome gėlių žiedelių formas, spalvas ir kvapus.
   Skatindamiesi kūrybiškumą, saviraišką edukacijos metu, vaikai atliko kūrybinę praktinę užduotį – kiekvienas vaikas sau susikūrė savo „Vasarą buteliukyje”. Pripildė juos lauko gėlėmis ir lapeliais, magijai sukurti panaudojo blizgučių ir karoliukų, spalvotų dažų. Geromis emocijomis ir puikiais rezultatais džiaugėsi visa „Kodelčiukų“ grupė.
   Po edukacijos vaikai dar ilgai nenorėjo paleisti savo sukurtų darbelių iš rankų. Nešiojosi, vartė prieš šviesą ir gėrėjosi atliktu darbu.

 

Skaityti daugiau...

,,Kas pievoje gyvena?‘‘

1652956266938   Kas toje pievoje gyvena? Vabalai? Boružės? Bitės? O kiek kojų turi šimtakojis? Kas čia ragas ar jo ūsai? Štai kiek klausimų iškilo. Aiškinomės, patys skaitėme ir atlikome užduotis, kad daugiau sužinotumėm apie vabalų karalystę. Su didinimo stiklais žiūrinėjome ir tyrinėjome kokie raštai ant sparnelių, kiek kas turi kojų, ūsų ar ragų. Su pirštukais prištampavę pilnas pievas vabaliukų pripiešėme.
   Prieš eidami į lauką ieškoti darželio patvoriuose gyvenančių vabalų, pasigaminome ,,Vabalų apyrankes“. Kaip linksmai juda jų kojytės! Pasipuošę apyrankėmis, išėjome į lauką, nešini didinimo stiklų ir atidžiai stebėjome pievose slypintį gyvenimą. Radome daug ,,Kareivėlių“, buvo nebijančių juos ir paimti į rankas. Radome ir sraigių kiautų. Matėme vorų, skruzdėlių, karkvabalių ir dar keletą kitų, mums nežinomų vabalų. Taip pat draugų aukštelėje radome du vabalų/vabzdžių viešbučius.
   Manome šią edukacija reikės kartoti reguliariai, kad atrastumėm darželio teritorijoje naujai atkeliavusių vabalų ir su jais susipažintumėm, išsiaiškintumėm kiek kojų turi, ar ilgi jo ūsai, ar turi sparnelius ir dar daug kitų įdomybių.
  

Skaityti daugiau...

Žaidimas „Akmenėlį dedu, paveikslėlį kuriu“

IMG 20220506 110546    Skaičiai nušvitus pavasario saulutė, pakvietė mus pažaisti kartu. Savo spinduliais ji kuteno vaikučių veidukus, šildė žemelę, skleidė pienių žiedelius.
   Atsidėkodami nusprendėme jai padovanoti savo darbelį. Iš akmenėlių ir pienių žiedų išdėliojome saulę. Visi pasidžiaugėme savo darbeliu ir tikimės, kad jis saulutei patiko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Velykinis zuikutis"

IMG 20220414 103952    „Giliukų" grupės vaikai gamino Velykų zuikius. Gaminimo procesas nebuvo labai sudėtingas, tačiau pareikalavo kruopštumo, susikaupimo. Galutinis rezultatas vaikus labai nustebino. Vaikams papasakojus kokį darbelį atliksime jie netikėjo, kad iš kojinės gausis Velykų zuikis, tačiau atlikus visas užduotis rezultatas juos tiesiog nustebino.

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Velykinis kiaušinis"

kiaušinis   Kadangi artėja Velykos su pelėdžiukų grupės vaikais sugalvojome joms ruoštis iš anksto. Taigi, nusprendėme dažyti kiaušinius. Dažėme pipetėmis įvyniodami kiaušinį į servetėlę. Vaikai rinkosi norimas spalvas ir taip išgavo ant savo kiaušinio įvairius atspalvius. Galutinis rezultatas, kurį vaikai išpakavo po miego juos tiesiog nustebino ir visi negalėjo atsižiūrėti.

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Aš auginu"

ggg  Šią savaitę su vaikais kalbėjome ko reikia sėklai, kad ji pabustų,   sudygtų ir užaugtų, kaip galima kambaryje užsiauginti žalią svogūno laišką. Vaikai susidomėję ruošė sėklytėms  žemę, ją drėkino ir bėrė  jas.Svogūnus merkême į vandenį. Bandėme garstyčių sėklas auginti vandenyje. Visiems buvo įdomu stebėti augalo augimo eigą. Vaikai sužinojo ko reikia augalui, kad jis augtų, kaip juo rūpintis ir prižiūrėti.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Iš kur atsirado trečia spalva?"

2gr    Kovo 10 dieną darėme eksperimentą – sumaišius dvi spalvas, gavome trečią. Sumaišius raudoną ir žalią – gavome tamsiai rudą, sumaišius geltoną ir mėlyną – gavome žalią. Vaikams šis eksperimentas buvo tarsi burtai - suglaudi vienokias spalvytes, o gauni visai kitokią spalvą. Kiekvienas vaikas pabandė, patiko. Daugelis norėtų ir namie pabandyti su tėveliais.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Boružiukai – paukštelių“ draugai.

273806543 122310730344486 9010784317393814678 n    Žaidimas, tai kūrybinė veikla, kurios metu vaikai tenkina judėjimo, pažinimo, kūrybos bei bendravimo poreikius.
    Visą savaitę „Boružiukų“ grupės vaikai domėjosi paukšteliais, kad vaikams veiklos būtų įdomesnės, buvo panaudota žaidybinė forma. Vaikai keliavo į „Paukščių karalyste“, kurioje atliko įvairias užduotis: perėjo tiltelį, apžiūrėjo ir išbandė įvairių paukščių lizdus, stengėsi pamėgdžioti paukščių  balsus, padėjo gandrui medžioti varlytes. Meninės veiklos metu lipdė, aplikavo, štampavo įvairius paukštelius.
    Svarbiausia, kad žaidybinės veiklos metu, vaikai patyrė daug džiugių emocijų ir parodė, kad jie gali būti patys tikriausi paukštelių draugai.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Linksmoji matematika „Spinduliukų grupėje“

242071193 4656507977747370 6071955360394546234 n    Pasaulį pažinti mokomės skaičiuojant ir matuojant.  Žaidžiant ir tyrinėjant aplinkoje supančius skaičius ir formas, pasitelkiant matematinius žaidimu  ir įvairias žaidimams tinkančias priemones ugdytiniai  plėtojo skaičiavimo, matavimo įgūdžius. Mokėmės įtvirtinti skaičių eiliškumą, atlikti skaičiavimo veiksmus , palyginti daiktų dydžius, grupuoti, komponuoti daiktus, atsižvelgiant į jų spalvą, formą , dydį, skirti plokštumos ir erdvės figūras: skritulį ir rutulį, kvadratą ir kubą.
    Mokydamiesi matematikos ugdytiniai lavino net ik matematinius gebėjimus, bet ir dėmesio sukaupimo ir išlaikymo įgūdžius, ugdėsi gebėjimus veikti grupelėmis.

 

 

Skaityti daugiau...