EDUKACIJA KITAIP

Kas greičiau?

218604603 1444094935932232 7667611067710786302 n   Ryte, kol dar nėra taip karšta, 2 – os vasaros grupės vaikai statė - tiesė kelią iš akmenukų. Darbas vyko neįprastu būdu, viską reikėjo padaryti su kojų pirštais. Basiems su kojų pirštais suimant akmenuką jį reikėjo nunešti ir padėti į pradėtą tiesti kelią. Vaikai šaunuoliai, kad greičiau būtų pabandė ir išmoko su abejomis kojomis paimti po akmenuką. Tokiu būdu darbas ėjosi greičiau. Greitos buvo abi komandos. Su pačių padarytais keliais berniukai vėliau žaidė su mašinėlėmis, lenktyniavo.
    Ši aktyvi edukacinė veikla paskatino vaikus ne tik palenktyniauti, bet ir pamankštino kojų pirštukus.

 

 

Skaityti daugiau...

Praktinė veikla ,,Joninių vainikai“

jonines     Birželio pabaigoje, saulės grąžos metu, kai naktis būna trumpiausia, o gamta klesti, auga, žydi, švenčiama Rasos, Kupolinių arba Joninių šventė. Apeiginių vainikų pynimas, namų, durų, vartų puošimas kupolėmis, paparčio žiedo ieškojimas, šokinėjimas per šventinį laužą, tai vis šventiniai papročiai su kuriais susipažino  ,,Pelėdžiukų” grupės vaikučiai. Praktinėje veikloje vaikai mokėsi pinti vainikus. Noriai prisijungė tėveliai, kurie kartu su vaikučiais pririnko žolynų. Auklėtojoms padedant, kiekvienas vaikutis nusipynė vainiką ir juo pasidabino. Vakare vaikučiai ėjo namo šventiškai pasipuošę.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Sėsiu mažą – auginsiu didelį!“

20210514 114226    Šiais metais mūsų aikštelėse „apsigyveno“ nedidukės lysvės/darželiai. Dėžės atsirado kiek anksčiau, tad vaikams vis knietėjo sužinoti, kas ten bus, kada ten galėsime ką nors daryti. Ir štai, pagaliau pasėjome. Sėjome nemažai skirtingų sėklyčių. Dabar vaikų „darbas“ yra laistyti, prižiūrėti ir stebėti, kada išlys ir pasirodys daigeliai. Nekantriai laukiame rudens kuomet jau matysime mūsų užaugintą derlių, galėsime jį skinti ir mėgautis. O dabar sukaupėme visą kantrybę ir pasiruošėme lysvę/daržiuką prižiūrėti.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Daržininkai su patirtimi

20210514 114908    Praėjusį penktadienį „Drugelių“ grupės ugdytiniai, kaip rimti daržininkai, vėl ėmėsi jau išbandytos pavasarinės sėjos darbo.
    Taip, patirties jau turim. Pernai  vos spėjom, prieš karantiną pasėjom daržoves į lovelius ir teko palikti juos prižiūrėti kitiems, likusiems dirbti darželyje. Bet agurkai ir pomidorai buvo puikūs. Šiemet mums pavyko. Visus laistymo, prižiūrėjimo darbus galėsim atlikti patys. Savo sėjinukus nusprendėm sėti tiesiai į žemę lauke. Oras jau atšilo ir tikrai nesušals. Pasiruošėm mini darželį. Auklėtojos pernai pasistengė ir priaugino daržovių, tai ir sėklų turim įvairių. Lieka tik pasėti, smagiausias darbas. Pasidalinome mažas ir dideles sėklytes ir kiekvienas ją įdėjo į duobutę, užbėrė žemėmis, palaistė. Dabar visi laukiame. Kas ten užaugs. O turėtų užaugti moliūgai, dideli, maži, patisonai, kaip kiaušiniai ir garbanotais kraštais, kaip dubenėliai. Na matysim, tik reikia palaukti. Besidominčių jau atsirado, ryte einant į lauką susirūpino ,,kada užaugs tos mūsų sėklos?“. Ėjome pažiūrėti ir dar daug kartų taip eisime kol vieną rytą kažką pamatysim.

Skaityti daugiau...

Aktyvi fizinė veikla kitaip „Judriųjų žaidimų dienelė“

3    Priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikai su gera nuotaika ir energijos antplūdžiu sportavo, žaidė ir tyrinėjo Paimsrio aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonoje.
    Į darželį „Spalviukai“ rinkosi su gera nuotaika, energijos antplūdžiu ir žinojimu, kad keliaus į gamtą žaisti ir sportuoti. Eidami pėsčiomis vaikai  stebėjo aplinką, bendravo, diskutavo, kol pasiekė pagrindinę žygio aplinką-Paimsrio teritoriją. Čia rungėsi Futboliuko užduočių trasoje, žaidė žaidimus, tyrinėjo aplinką, kūrė, o pertraukėlių metu labai noriai skanavo įsidėtus priešpiečius. Į darželį vaikai grįžo kupini pozityvių jausmų, praturtėjusia patirtimi, geresne motyvacija aktyviai fizinei veiklai.

 

Skaityti daugiau...

„Sveikuolių“ grupės veikla „Vandens lašiuko kelionė“

gfd    2021 metų gegužės 12 dieną priešmokyklinukai susiruošė į lauką, kuriame surengė pramogą „Vandens lašiuko kelionė“, kuri buvo skirta S. Kneipo jubiliejui paminėti.
    Su vandeniu susiduriame kasdien, mūsų diena prasideda nuo prisilietimo prie vandens, o vakare jis palydi mus ramiam miegui. Vanduo ne tik naudingas jis tiesiog būtinas mūsų gyvenime. Juk kiekvieną dieną prausiamės, malšiname troškulį, plauname, laistome, gaminame valgyti visam tam reikalingas vanduo.
    Vaikams visuomet patinka veiklos su vandeniu, o jeigu jose galima rungtyniauti su draugais, atrasti naujų galimybių, linksmai praleisti laiką - nauda neįkainuojama. Žengti sveikatos, grūdinimosi keliu naudingas ir veiksmingas indėlis į vaiko gyvenimą.

 

Skaityti daugiau...

Vaistinių žolelių arbatėlė – sveikatos šaltinis

IMG 9b09474f93661c1b5652416ec0991c38 V    Labai svarbu nuo mažų dienų formuoti vaikų sveikos gyvensenos įpročius. Todėl balandžio 21 dieną „Zuikučių“ grupėje vyko sveikatinimo valandėlė „Vaistinių žolelių arbatėlė - sveikatos šaltinis“. Šios veiklos tikslas – supažindinti vaikus su vaistingais augalais, jų gydomosiomis savybėmis.
    Veiklos metu vaikai sužinojo, kad vaistingų augalų arbatų gėrimas yra natūralus būdas stiprinti imunitetą. Vaikai buvo supažindinami su įvairiomis arbatžolėmis, uostė jų aromatą, ragavo iš jų pagamintas arbatas. O, kad arbatėlės būtų dar skanesnės pagardino jas medumi ir citrina.

Skaityti daugiau...

Kiaušinio dekupažas

168222712 1723146367865501 7138998629644019131 n     Balandžio 4 dieną pradėjome ruoštis Velykoms, puošėme  kiaušinius dekupažo būdu. Tai ne tik nesudėtingas darbas, bet ir ekologiškas margučių marginimas: įvairių servetėlių gabaliukai klijuojami su nevirto kiaušinio baltymu, kai išdžiūsta, tokį kiaušinį sunku pramušti. Laimingi vaikučiai, gražūs margučiai!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Pavasario spalvos ant margučių

14    Balandžio 1-ąją vaikai atsinešė po kietai virtą kiaušinį, juos tvirtai surišome į popierinius rankšluosčius ir įdėjome į vienkartinius dubenėlius. Tuomet vaikai stebėjo kaip užtaisiau kiaušinių dažus su karštu vandeniu ir actu. Jau tada vaikai aikčiojo kokios gražios spalvos gaunasi. Padalinus dažus vaikai su pipetėmis neskubėdami, skirtingas spalvas lašino ant kiaušinio įrišto į popierinį rankšluostį. Baigus lašinti dažus, vaikai nekantravo išlukštenti kiaušinius ir pažiūrėti kas gavosi, tačiau prireikė kantrybės... Reikėjo palaukti kol kiaušiniai nudžius.
    Atsikėlus po pietų miego skubėjome prie kiaušinių ir žiūrėjome kas gavosi. O rezultatas vaikus labai nustebino. Emocijos tryško per kraštus ir buvo girdimos net gretimoje grupėje. Vaikai aikčiojo ir akis išpūtę stebėjo, dabar jau ne paprastus kiaušinius, o margučius.
    Margučius vaikai susidėjo į vienkartinius puodelius, kuriuose buvo patys pasėję velykinę žolytę ir padekoravę gėlytėmis. Viskas kartu gavosi graži dovanėlė į namus Šv. Velykų proga.

Skaityti daugiau...

Kas tvartelyje gyvena

ddd     Kovo 19 dieną „Boružiukų“ grupėje vyko edukacija kitaip, kurios metu  siekėme supažindinti ankstyvojo amžiaus vaikus su naminiais gyvūnais, paukščiais.
    Netikėtai vaikučius aplankiusi antytė, paprašė padėti surasti kažkur pasislėpusius ančiukus. Tad nieko nelaukdami vaikai iškeliavo ieškoti... Keliaudami pamatė tvartelį, kuriame gyveno šuniukai, kiaulytės, karvytės, triušiukas, gaidžiukas bei antytės.
    Vaikai bandė atpažinti, pavadinti sutiktus gyvūnus. Prisiminė kaip jie „kalba“, ką mėgsta „valgyti“, taip pat bandė nusakyti jų dydį, spalvą.
    O kiek džiaugsmo buvo suradus ančiukus, nes jis, kaip ir vaikučiai labai mėgsta pliuškentis vandenyje.

 

 

 

Skaityti daugiau...