EDUKACIJA KITAIP

Edukacija kitaip „Gėlių žiedai“

DSC 0210    Eksperimento metu su vaikais prisiminėme ir įtvirtinome spalvų pavadinimus. Kirpome gėlių žiedus ir spalvinome patinkančiomis spalvomis. Nuspalvintos gėlės žiedlapius užlankstėme. Mūsų žiedeliai dar neišsiskleidę. Pripylėme šilto vandens į didelį indą ir merkėme „pumpurėlius“ į vandenį. Vaikai turėjo galimybę pamatyti, kaip skleidžiasi gėlių žiedai vandenį nudažydami įvairiomis spalvomis. Šis eksperimentas suteikė vaikams daug smagių emocijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija „Seku, seku pasaką...“

IMG 20211123 111752    Vaikystė – neatskiriama nuo pasakos. Kiekvienas mažas vaikas užauga lydimas mamos, močiutės skaitomų ar sekamų pasakų. Jose – visa senolių išmintis. Domėtis pasakomis, jas suprasti ir pamilti, lapkričio 23 d. mūsų darželio „Sveikuolių“ grupės ugdytinius į Jurbarko centrinę biblioteką pakvietė „Voverytė – greituolytė“. Edukacija „Seku, seku pasaką...“ vyko bibliotekos žaidimų kambaryje. Patogiai susėdę, jaukioje aplinkoje vaikai ne tik klausėsi pasakos „Voro vestuvės“, kurią skaitė „Voverytė“, bet ir patys ją įgarsino grodami įvairiais muzikos instrumentais. Nesudėtingi muzikos instrumentai: metalofonas, kselofonas, trikampiai, būgnas, žvangučiai ir moliniai paukšteliai leidžia vaikams ne tik suprasti pasakos turinį, bet ir emociškai jį išgyventi. Jie tarsi patys sukuria muzikinę pasaką. Pasakos metu netik grojome, bet ir padainavome dainą „Voro puota“ (muz. ir žodž. I. Šeduikienės). „Voverytė“ pakvietė vaikus pažaisti su balionais, pasivaišinti lazdynų riešutukais. Atsisveikindama ji palinkėjo vaikams nepamiršti, kad visos pasakos gyvena knygelėse, o Jurbarko centrinėje bibliotekoje yra labai daug nuostabių, gražiai iliustruotų, įdomių knygelių.
    Vaikai džiugiai nusiteikę dar neskubėjo palikti bibliotekos teritorijos. Jie smagiai pabėgiojo po bibliotekos parką, pasidžiaugė pirmu iškritusiu sniegu.
    Edukacijos kitaip skatina vaikų žingeidumą, kūrybiškumą, emocinę raišką. Plečia vaikų akiratį ir dovanoja išsimintinas akimirkas.

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Tyrinėju, bandau, eksperimentuoju“

IMG 20211119 091730    Priešmokykliniame amžiuje vaikai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėja, kasdien išbando naujus, jiems nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja su aplinkoje esančiais daiktais. Norėdami suvokti dalyko esmę, vaikai turi veikti patys – išsiaiškinti, atrasti ir pažinti juos supantį pasaulį. Per įgautą patirtį jie patiria įvairių išgyvenimų ir plėtoja pažintinę patirtį. Tam pasitarnauti gali STEAM ugdymas. „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės šešiamečiai lapkričio 19 dieną susiruošė į „kelionę“. Jos metu priešmokyklinukai aplankė šias stoteles- „Vaivorykštė“, kurioje kūrė Sveikuolių vaivorykštę iš Skittles saldainių. „Slaptas raštas“, vaikai stebėjo eksperimentą, kurio metu žvakės pagalba popieriau lape buvo piešiami ornamentai. Taip pat patys turėjo galimybę dalyvauti kuriant „Stebuklingus burbulus“, bei suaktyvinant „Vulkaną“. Apsilankius Sveikuolių laboratorijoje visi tapo mokslininkais su mėgintuvėliais. Stotelėje „Bakterijos“ bandymų ir diskusijų metu sužinojo daugiau apie bakterijas ir kaip nuo jų apsisaugoti. Paskutinioji, linksmiausia ir žaismingiausia „Spalvoti burbulai“.
    Visų šių bandymų ir eksperimentų dėka kiekvienas priešmokyklinukas įgavo daugiau žinių, lavėjo kalbiniai, matematiniai gebėjimai, pažinimo bei komunikavimo įgūdžiai. Džiugu, kad būsimi pirmokai atviri, sugebantys veikti, ieškoti ir priimti sprendimus.

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Rudens spalvų žaismas“

253233727 4787013151349485 2213157534353460567 n    Ruduo - spalvingiausias metų laikas dovanojantis daug spalvingų akimirkų, kuriomis tik spėk grožėtis!
    „Boružiukų“ grupės ugdytiniai, savo grupėje, kartu su auklėtojomis „įkūrė“ spalvų laboratoriją, kurioje visą savaitę tyrinėjo rudens spalvas, atliko pūtimo pratimus, rūšiavo kaštonus, gilius, spalvotus medžių lapus bei kūrė spalvotą voratinklį iš įvairių gamtinių medžiagų.
    Veiklų metu vaikai praplėtė žodyną, patyrė pažinimo džiaugsmą praktiškai susipažindami su rudens gėrybėmis.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacinė veikla „Plaukia - skęsta“

256059123 1889861291194007 2704408368436254702 n     Lapkričio 11 dieną vaikučiai eksperimentavo, kas skęsta, kas plaukia. Patys įsitikino į vandenį leisdami žaisliukus – lengvi žaisliukai laikėsi vandens paviršiuje, sunkesni, kaip kad mašinėlės, nėrė į dugną. Vaikams patiko šis eksperimentas, nes veikla su vandeniu visada masina vaikus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Draugystė pasakose“

IMG 20211020 100305    Lietingą ir vėjuotą spalio 20 dieną, ėjome pėsčiomis su vaikais į Jurbarko sav. viešąją biblioteką. Oras pasitaikė lietingas, vėjuotas ir nemalonus, tačiau vaikams buvo labai smagu, kad galėjo eiti visi su skėčiais. Vieną skėtį vėjas net sulaužė, vaikams tai sukėlė daug juoko.
    Bibliotekoje mūsų laukė bibliotekos darbuotojos, nusirengėme, nusiavėme batus ir įsitaisėme ant sėdmaišių, foteliukų ir kitų priemonių sėdėjimui. Ir staiga pas mus atbėgo, ne kas kitas, o pati Pepė Ilgakojinė. Vaikai ne iškarto pažino Pepę, tačiau, kai ji šiek tiek papasakojo apie save, vaikai ją atpažino. Pepė pasekė pasaką apie save, parodė knygutės paveikslėlius, kuriuose buvo galima matyti jos namus, draugus ir kaip ji ten apskritai gyvena. Pepė papasakojo apie savo draugę bezdžionėlę ir arklį, papasakojo kokia stipri ir savarankiška ji yra, kiek daug moka pati pasidaryti. Pakalbino vaikus, kas yra jų draugai, kaip reikia elgtis su draugais. Vėliau pamokė keletą labai linksmų ir smagių žaidimų. Prieš išeinant Pepė dar įteikė kiekvienam vaikui po ledinuką ir po balioną.
    Emocijos tryško per kraštus. Visi praleidome smagiai laiką, susipažinome su Pepe ir tikimės dar būtinai su ja kada nors pasimatyti!

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Rudeninė kraitė"

DSC 0090    Rudenėlis papuošė gamtą įvairiausiomis spalvomis. Su vaikučiais lauke prisirinkome lapų ir nutarėme padaryti iš jų rudeninę kraitę. Darbeliui naudojome balioną, klijus, lapus. Visi įsitraukė į veiklą, tepė lapus klijais ir klijavo ant pripūsto baliono. Kraitė gavosi puiki. Į ją pridėjome kitų rudens gėrybių  ir pasipuošėm grupę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Užkonservuokime rudenį“

245234665 563059488289737 5038008194927485510 nSpalio 12-ąją „Giliukų" grupės vaikai konservavo rudenį. Vaikai su tėveliais prisirinko rudens gėrybių kaštonų, kankorėžių, giliukų, šermukšnio uogų, medžio lapų. Na, o darželyje ryto rato metu aptarėme, patyrinėjome, dar kartą pačiupinėjome surinktas rudens gėrybes. Vėliau ėjome viską konservuoti. Vaikai į stiklainius dėjo rudens gėrybes, diskutavo kokios spalvos, kaip gražiai ar talpiai viską sudėti. Rezultatu džiaugėmės visi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Sveikuolių“ edukacija kitaip „Pasivaikščiojimas rudenėjančiais piliakalniais“

IMG 20211007 100334    Gražų ir saulėtą spalio 7–osios rytą „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai autobusu susiruošė aplankyti Sudargo piliakalnius. Edukacijos kitaip tikslas buvo domėtis Lietuvoje augančiais medžiais, stebės rudenėjančią gamtą, sužinti apie medžių ir lapų įvairovę, jų išskirtinumą. Kad pažintume dideles ir mažas gamtos paslaptis, mes turime keliauti, bet daugelis vaikų yra atitolė nuo gamtos, nuo jos teikiamų gėrybių.
    Pasigrožėję piliakalnių didybe, rudens nudažytais medžių lapais. Aptarę Lietuvoje augančių medžių gausą ir įvairovę, puikiai nusiteikę, patyrę gerų įspūdžių ir praturtinę savo žinias šešiamečiai  grįžo į darželį, kuriame dar ilgai dalinosi kelionės įspūdžiais.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip ,,Rudenėlio dekoras"

243790103 1861877110659092 2366620174842553336 n   Kolektyvinis darbelis "Rudenėlio dekoras". Vaikučiai iš paruoštų gamtinių medžiagų kūrė papuošimus langams - visi keturi langai pasipuošė skirtingomis dekoracijomis. Veikla nesunki ir patikusi vaikams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...