EDUKACIJA KITAIP

Piešiu po stalu

stalai    O ,,Drugelių“ grupės vaikai tikrai piešė ne ant stalų, o po stalais.
    Vaikai labai nustebo, kai auklėtoja apvertė stalus, priklijavo piešimo lapus ir paprašė pasirinkti  ir pasiimti su kuo norėtų piešti (spalvotus pieštukus, flomasterius ar kreideles). Kilo daug klausimų: kas čia bus? Ar čia mes turėsime taip piešti?
    Kai viską išsiaiškinome, patogiai įsitaisėm visi po stalais ir dar pagalvėles pasidėjom, kad galvai būtų minkšta.
    Toliau vyko laisva kūryba. Vaikai  piešė žiemą, snaiges, senius besmegenius, mašinas ir namus.
   Gulint ant pilvo  piešti visai nesunku ir paprasta, tai darome dažnai, bet gulėti ant nugaros ir piešti, vaikams buvo iššūkis. Pradžioje vaikai  apsidairė, išreiškė savo geras, nustebimo  emocijas ir tik po to pradėjo piešti.

Skaityti daugiau...

Po kiemelį vaikštinėju, žiemos grožį tyrinėju.

sniegas    Sveika, balta žiemuže. O, kad ji balta ir graži įsitikino priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“ grupės ugdytiniai, dalyvaudami veikloje kitaip. Tyrinėjome snaiges, sniegą, palikdami jame pėdsakus bei rankų atspaudus. Nepamiršome apsikabinti, pasidžiaugti, padėkoti žiemai. Padeklamavome jai eilėraštį. O kiek džiaugsmo ir džiugių emocijų suteikė nuo krūmų šakelių byrantis sniegas! Šiltoje patalpoje stebėsime kuo pavirs į grupę parneštas sniegas. Tikimės žiemuže džiaugtis dar ne vieną dieną!

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Piešiu, su kojos piršteliu.

pirstai    Sausio 7 dieną vaikučiai piešė, bet neįprastai piešė – su kojos piršteliais. Iš pradžių buvo nedrąsu, gal ir baugu, bet padrąsinti auklėtojos, jau su malonumu dažė kojos pirštelius į dažus ir braukė, slidinėjo po lapą. Patyrėme gerų emocijų, išbandėme veiklą kitaip, sužinojome, kad meną galima sukurti ir kojytėmis.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Mano skrybėlaitė

koks    Visą šią savaitę ,,Zuikučių‘‘ grupės vaikai, panaudojant žaidybines situacijas, buvo skatinami formuoti savitvarkos įgūdžius: savarankiškai nusirengti, apsirengti, sudėti drabužėlius į jiems skirtą vietą, teisingai juos pavadinti.
    Tai pat vaikai buvo skatinami savo patirtį drabužių tema išreikšti meninėmis priemonėmis: aplikuojant, spalvinant, štampuojant įvairius drabužių, pirštinių, kepurių šablonus.
    Meninės veiklos metu, kilo idėja suorganizuoti  madų šou ,,Mano skrybėlaitė’’ kurio metu, vaikai demonstravo skrybėlaites, kurias papuošė savo rankutėmis. Ši veikla vaikams suteikė daug džiugių akimirkų, naujų patirčių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Krinta lapai pamažu, rudenėli, kaip gražu.

20201027 105845    Spalio 27 d. „Zuikučių“ grupės  vaikučiai lauke gėrėjosi gamta, įvairiomis spalvomis nusidažiusiais medžiais. Rinko nukritusius lapus, juos skirstė: į vieną krūvelę dėjo didelius, į kitą mažus lapus. Stengėsi įvardinti lapu spalvas: geltonas, žalias, raudonas.
    Iš namų vaikai atsinešė kaštonų, giliukų ir konkorėžių. Plugdė juos vonelėje su vandeniu ir stebėjo, kuris  plaukia, o kuris skęsta.
    Surinktus lapus nešėme į grupę, su jais žaidėme, juos dažėme.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Kas ten miške triuška"

IMG 20201030 132428    Muzika – vienas iš būdų perteikti teigiamas emocijas ir turtinti vaiko dvasinį pasaulį.
    Spalio 30 dieną „Zuikučių“ grupės vaikai kartu su muzikos vadove bei auklėtojomis keliavo rudenėlio takeliu. Klausydami paukštelių čiulbėjimo, nukeliavo į mišką, kuriame gyveno voverytė linksmuolytė. Voverytė labai apsidžiaugė sulaukusi didelio būrio svečių ir pakvietė kartu su ja pašokti. Vaikai šoko kaip zuikučiai, kaip meškos lepeškos, dainavo dainelę apie katinėlį, barškino su barškučiais.
    Voverytė su vaikais  žaidė žaidimą „Lapai“ su interaktyviomis grindimis. Žaidimo tikslas buvo kuo greičiau nuvalyti visus lapus nuo paviršiaus ir surasti voverytės pintinaitę su obuoliais. Vaikai greitai surado pintinaitę ir voverytė linksmuolytė atsidėkodama, vaikus pavaišino obuoliais.
    Šios veiklos metu, vaikai dainuodami, grodami, šokdami, įtvirtino savo žinias apie gyvūnus ir svarbiausia patyrė gerų emocijų.

Skaityti daugiau...

„Mažieji tyrinėtojai daržovių karalystėje“

received 805871100232353    „Boružiukų“ grupėje spalio  29 dieną  vyko edukacija kitaip, kurios metu  siekėme supažindinti ankstyvojo amžiaus vaikus su daržovėmis.
    Patys mažiausieji darželio ugdytiniai „iškeliavo“ į daržovių karalystę, kur daug džiugių emocijų patyrė sutikę savo draugą ežiuką su pilna pintinėle rudens gėrybių.
    Edukacijos kitaip  metu vaikai sužinojo, kad pomidoras ir agurkas mėgsta augti „šiltame namelyje“ – šiltnamyje, o morka, bulvė ir burokėlis  auga pasislėpę žemėje ir kaip smagu  buvo juos surasti !
    Vaikai veiklos metu ne tik bandė pavadinti daržoves, bet jas tyrinėjo visais savo pojūčiais. Smalsiai stebėjo,  o kas gi slepiasi moliūgo, cukinijos  „pilve“. Taip žaisdami ugdytiniai susipažino su  daržovėmis.
    Džiaugiamės, jog net patys mažiausi vaikai geba atpažinti ne tik obuolį,  agurką, bet ir morką,  kopūstą, bulvę, moliūgą.

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Svečiuose pas ožiukus“

122171427 1012066475885118 3058888440398224734 n    Lapkričio 19-tą dieną ,,Saulės zuikučių“ grupės vaikai buvo išvykoje, Kukarskės kaime esančioje ,,Ožiukų mokyklėlėje“.
    Ūkio šeimininkė vaikus supažindino su čia gyvenančiais gyvūnais: ožkomis, šuniuku, kačiuku. Ožkyčių matė įvairiausių spalvų, skirtingų dydžių, su ragais, be ragų. Stengėsi įsiminti visų augintinių vardus, tačiau jų buvo per daug. Vaikams didžiausią įspūdį paliko tai, kad galėjo ožkeles patys pašerti duona. Nors kol atėjo laikas ožkeles pamaitinti, jau ne vienas buvo duonos pats paragavęs.
    Kelionės metu vaikai įgijo daug žinių apie ožkas, patyrė daug gerų emocijų, smagiai praleido laiką.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Lapų šėlsmas

IMG 20191018 204154 448    Ruduo užburia spalvomis, krentančių lapų šnarėjimu, vilioja eiti į parkus, miškus gėrėtis nuostabiais peizažais.
    Vieną spalio rytmetį „Giliukų“ grupės vaikai darželio kieme iš arčiau susipažino su rudeniu: apžiūrėjo medžius, rinko lapus, matavo juos, rūšiavo pagal spalvas, vėrė lapų vėrinius, šoko, sukosi su lapais kartu. Parsinešę į grupę pynė lapų girliandą, gamino karpytų lapų aplikacijas, bandė iš klevo lapų sukti „rožytes“.
    Smagu džiaugtis šiltais spalio orais, pažinti rudens požymius, šėlti su lapais kartu.

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Jurbarko vaikų lopšelio- darželio „Nykštukas“ 8- os „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių edukacija kitaip „Rudenėjančių medžių takeliu“, apsilankymas ant Sudargo piliakalnių

IMG 20201015 102106    Gražų ir saulėtą spalio 15- osios rytą „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai autobusu susiruošė aplankyti Sudargo piliakalnius. Edukacijos kitaip tikslas buvo domėtis Lietuvoje augančiais medžiais, stebės rudenėjančią gamtą, sužinos apie medžių ir lapų įvairovę, jų išskirtinumą. Kad pažintume dideles ir mažas gamtos paslaptis, mes turime keliauti, bet daugelis vaikų yra atitolę nuo gamtos, nuo jos teikiamų gėrybių, retai būna gamtoje.
    Pasigrožėję piliakalnių didybe, aptarę Lietuvoje augančių medžių gausa ir įvairove- puikiai nusiteikę, patyrę gerų įspūdžių ir praturtinę savo žinias grįžo šešiamečiai į darželį, kuriame dar ilgai dalinosi kelionės įspūdžiais.

 

 

Skaityti daugiau...