EDUKACIJA KITAIP

„Vaistinių žolelių arbatėlė - sveikatos šaltinis“

IMG 9b09474f93661c1b5652416ec0991c38 V    Labai svarbu nuo mažų dienų formuoti vaikų sveikos gyvensenos įpročius. Todėl balandžio 21 dieną „Zuikučių“ grupėje vyko sveikatinimo valandėlė „Vaistinių žolelių arbatėlė - sveikatos šaltinis“. Šios veiklos tikslas – supažindinti vaikus su vaistingais augalais, jų gydomosiomis savybėmis.
    Veiklos metu vaikai sužinojo, kad vaistingų augalų arbatų gėrimas yra natūralus būdas stiprinti imunitetą. Vaikai buvo supažindinami su įvairiomis arbatžolėmis, uostė jų aromatą, ragavo iš jų pagamintas arbatas. O, kad arbatėlės būtų dar skanesnės pagardino jas medumi ir citrina.

Skaityti daugiau...

„Kiaušinio dekupažas“

168222712 1723146367865501 7138998629644019131 n     Balandžio 4 dieną pradėjome ruoštis Velykoms, puošėme  kiaušinius dekupažo būdu. Tai ne tik nesudėtingas darbas, bet ir ekologiškas margučių marginimas: įvairių servetėlių gabaliukai klijuojami su nevirto kiaušinio baltymu, kai išdžiūsta, tokį kiaušinį sunku pramušti. Laimingi vaikučiai, gražūs margučiai!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Pavasario spalvos ant margučių“

14    Balandžio 1-ąją vaikai atsinešė po kietai virtą kiaušinį, juos tvirtai surišome į popierinius rankšluosčius ir įdėjome į vienkartinius dubenėlius. Tuomet vaikai stebėjo kaip užtaisiau kiaušinių dažus su karštu vandeniu ir actu. Jau tada vaikai aikčiojo kokios gražios spalvos gaunasi. Padalinus dažus vaikai su pipetėmis neskubėdami, skirtingas spalvas lašino ant kiaušinio įrišto į popierinį rankšluostį. Baigus lašinti dažus, vaikai nekantravo išlukštenti kiaušinius ir pažiūrėti kas gavosi, tačiau prireikė kantrybės... Reikėjo palaukti kol kiaušiniai nudžius.
    Atsikėlus po pietų miego skubėjome prie kiaušinių ir žiūrėjome kas gavosi. O rezultatas vaikus labai nustebino. Emocijos tryško per kraštus ir buvo girdimos net gretimoje grupėje. Vaikai aikčiojo ir akis išpūtę stebėjo, dabar jau ne paprastus kiaušinius, o margučius.
    Margučius vaikai susidėjo į vienkartinius puodelius, kuriuose buvo patys pasėję velykinę žolytę ir padekoravę gėlytėmis. Viskas kartu gavosi graži dovanėlė į namus Šv. Velykų proga.

Skaityti daugiau...

„Kas tvartelyje gyvena“

ddd     Kovo 19 dieną „Boružiukų“ grupėje vyko edukacija kitaip, kurios metu  siekėme supažindinti ankstyvojo amžiaus vaikus su naminiais gyvūnais, paukščiais.
    Netikėtai vaikučius aplankiusi antytė, paprašė padėti surasti kažkur pasislėpusius ančiukus. Tad nieko nelaukdami vaikai iškeliavo ieškoti... Keliaudami pamatė tvartelį, kuriame gyveno šuniukai, kiaulytės, karvytės, triušiukas, gaidžiukas bei antytės.
    Vaikai bandė atpažinti, pavadinti sutiktus gyvūnus. Prisiminė kaip jie „kalba“, ką mėgsta „valgyti“, taip pat bandė nusakyti jų dydį, spalvą.
    O kiek džiaugsmo buvo suradus ančiukus, nes jis, kaip ir vaikučiai labai mėgsta pliuškentis vandenyje.

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Kaip žmogaus kūnas reaguoja į ligas“

ddd     Kovo 25 d. su vaikučiais kalbėjome apie virusus, kaip žmogus jaučiasi susirgęs, kokie gali būti simptomai.
    Atlikome nuotaikingą ir visus smagiai nuteikiantį eksperimentą su soda ir actu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Pagauk šešėlį“

20210310 094853    „Drugelių“ grupės vaikučiai šiandien, edukacijoje kitaip, mokėsi pagauti šešėlį.
    Šiai veiklai pradėjom ruoštis iš vakaro. Sukruto mamytės, kad sietelių ne visi turim Bet draugiškai vieni kitais pasirūpinome.
    Prisirinkome žaisliukų, kuriuos norėtume matyti šešėlyje. Pasiruošėme stalus su juodais užtiesalais, miltų. Pradėti buvo labai nedrąsu. Tai pirmas darbas-bandymas piešti su miltais. Po truputį byrant miltams per sietelį vaikai pamatė, pajuto kaip tai įdomu, o kai pakėlė žaisliuką, tai pamatė figūrėlės juodą šešėlį. Kiekvienas norėjo pamatyti ir draugo padarytą kūrinį, pasidžiaugti, aptarti. Toliau piešėm su pirštukais ant miltuoto stalo, bireno sieteliais, kas ką sugalvojo.
    Atrodėm visi kaip tikri malūnininkai.

Skaityti daugiau...

„Aliejumi tepu, meną kuriu“

153047099 1694907164022755 1861968228515727970 n    Nauja, nebandyta, netikėta! Taip būtų galima apibūdinti šią veiklą. Buvo smagu tepti aliejų ant lapo ir stebėti, kaip jis keičiasi, tampa beveik permatomas.
    Padengus visą lapą aliejumi ėmėme lieti spalvas. Spalvų gausa suteikė lapams gyvumo, žaismingumo. Buvo labai smagu stebėti vaikų šypsenas šios edukacijos metu. Jų akyse matėsi nuostaba ir nekantrumas pamatyti galutinį rezultatą. O rezultatas pradžiugino kiekvieną!

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Aukštyn kojomis“

ddd    Piešti sėdint prie stalo – įprasta. Baltas piešimo popierius ir pieštukai – taip pat kasdien naudojamos priemonės. Kasdienybės paįvairinimui kilo mintis organizuoti piešimo veiklą kitaip - apversti stalą aukštyn kojomis ir piešti ant skaidrios plėvelės. Pradžioje vaikams buvo keista, kodėl stalai „apsivertė“. Po to atidžiai stebėjo, kaip auklėtojos vynioja plėvelę aplink stalo kojas. Piešimui naudojome baltos lentos rašiklius („markerius“), o nepavykusį piešinuką buvo labai lengva nuvalyti servetėle. Toks netikėtas piešimo būdas vaikams paliko įspūdį, sužadino smalsumą, skatino kūrybiškumą ir fantaziją.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Žaliakepuraitė“

pagrindine    Vasario mėnesį su „Sveikuolių“ grupės ugdytiniais sumanėme kūrybinę Edukaciją kitaip. Kūrėme pasaką „Žaliakepuraitė“. Pasinaudojome Džario Rodario hipotezėmis, todėl kūrybinis procesas buvo linksmas, neišsenkantis, skatinantis kurti kiekvieną vaiką.
    Sukurtą pasaką perkėlėme ant drobės. Tapėme laisvai, išradingai, su fantazija. Veikla pranoko lūkesčius. Visiems patiko, kiekvienas galėjo laisvai reikšti savo mintis, džiaugtis rezultatais. O ir mes pasiekėme užsibrėžto tikslo.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Gimta šalelė - Lietuva

pilis    Vasario 15 dieną ,,Vyturiukų'' grupė paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
    Su vaikais kalbėjome apie šalies praeitį, valstybės simbolius, susipažinome su žymiausiomis Lietuvos vietomis.
    Štai mūsų darbas  skirtas Lietuvos valstybės dienai paminėti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...