EDUKACIJA KITAIP

„Aukštyn kojomis“

ddd    Piešti sėdint prie stalo – įprasta. Baltas piešimo popierius ir pieštukai – taip pat kasdien naudojamos priemonės. Kasdienybės paįvairinimui kilo mintis organizuoti piešimo veiklą kitaip - apversti stalą aukštyn kojomis ir piešti ant skaidrios plėvelės. Pradžioje vaikams buvo keista, kodėl stalai „apsivertė“. Po to atidžiai stebėjo, kaip auklėtojos vynioja plėvelę aplink stalo kojas. Piešimui naudojome baltos lentos rašiklius („markerius“), o nepavykusį piešinuką buvo labai lengva nuvalyti servetėle. Toks netikėtas piešimo būdas vaikams paliko įspūdį, sužadino smalsumą, skatino kūrybiškumą ir fantaziją.

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Žaliakepuraitė“

pagrindine    Vasario mėnesį su „Sveikuolių“ grupės ugdytiniais sumanėme kūrybinę Edukaciją kitaip. Kūrėme pasaką „Žaliakepuraitė“. Pasinaudojome Džario Rodario hipotezėmis, todėl kūrybinis procesas buvo linksmas, neišsenkantis, skatinantis kurti kiekvieną vaiką.
    Sukurtą pasaką perkėlėme ant drobės. Tapėme laisvai, išradingai, su fantazija. Veikla pranoko lūkesčius. Visiems patiko, kiekvienas galėjo laisvai reikšti savo mintis, džiaugtis rezultatais. O ir mes pasiekėme užsibrėžto tikslo.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Gimta šalelė - Lietuva

pilis    Vasario 15 dieną ,,Vyturiukų'' grupė paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
    Su vaikais kalbėjome apie šalies praeitį, valstybės simbolius, susipažinome su žymiausiomis Lietuvos vietomis.
    Štai mūsų darbas  skirtas Lietuvos valstybės dienai paminėti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija kitaip „Kad augčiau sveikas ir stiprus“

bananai    Vaisiai - tikras energijos ir vitaminų šaltinis, kuris padeda vaikams augti stipriems ir sveikiems. Todėl labai svarbu, kad vaikai su vaisiais ir jų nauda susipažintų nuo pat mažens.
    Vasario 11dieną ,,Zuikučių‘‘ grupės vaikai dalyvavo smagiame edukaciniame užsiėmime ,,Kad augčiau sveikas ir stiprus‘‘, kurio tikslas – supažindinti vaikus su įvairias vaisiais ir jų nauda.
    Užsiėmimo metu vaikai tyrinėjo įvairius vaisius, mokėsi juos įvardinti, atskirti, nusakyti spalvas.  Gaminant vaisių salotas vaikai savarankiškai pjaustė vaisius, taip lavindami rankytes, gerindami rankos – akies koordinaciją, sukaupė ir išlaikė dėmesį.
    Šios edukacijos metu išryškėjo patirtinio ugdymo privalumai: vaikai galėjo paliesti, paragauti vaisius, patys gaminti vaisių salotas ir svarbiausia patirti daug džiugių emocijų.

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

,,Piešiu veidelį per langelį‘‘

veid    Emocijos. Susipažinome su emocijomis, pabandėme skirtingas emocijas išreikšti veido mimikomis. Daugiausia juoko ir gerų emocijų vaikams sukėlė ,,nuostabos“ mimika.
    Susipažinę su emocijomis, išmokę jas reikšti veido mimikomis, pabandėme jas nupiešti. O piešėme ne įprastai, o ant permatomų dangčių! Buvo labai smagu! Vis pasikeisdami piešė draugo rodomą emociją. Juoko veiklos metu tikrai netrūko!
    Net ir veiklai pasibaigus, visą dieną vaikų mintys sukosi apie išmoktas emocijas, jas piešė, mėgdžiojo.

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Spalviukų“ grupės vaikai po Jurbarko miestą keliavo virtuliai

jurbarkas    Ši ekskursija vaikus sudomino. Kilo šurmulys ir daug klausimų: kaip važiuosime? Su kuo važiuosime? Ir t.t. Išsiaiškinus, kad vairus reikės pasigaminti patiems, o kėdutės pavirs mašinomis, vaikai kibo į darbus. Į kelionę po Jurbarką susiruošė keturios vairuotojų komandos, kurios su vaizdo įrašu Virtualus Jurbarko turas „važinėjo“ Jurbarko gatvėmis. Važinėjo su užduotimi: prisiminti ir atrasti lankytinas Jurbarko miesto vietas, jas pavaizduoti dailės darbuose. „Spalviukai“ pasirinko – Jurbarko dvaro parką, Bišpilio piliakalnį, Jurbarko tiltą, Vytauto Didžiojo paminklą. Paieškos internete, vaikų turėta patirtis, ekskursija po Jurbarką „sugulė“ į vaikų dailės darbelius.
    Taip „Spalviukai“ aktyviai keliavo po Jurbarką neišeidami iš grupės.

 

 

Skaityti daugiau...

„Kas nutiks, kai dvi spalvos susitiks“

1212     Vasario 2 dieną darėme eksperimentą – sumaišius dvi spalvas, gavome trečią. Sumaišius raudoną ir žalią – gavome tamsiai rudą, sumaišius geltoną ir mėlyną – gavome žalią. Vaikams šis eksperimentas buvo tarsi burtai - suglaudi vienokias spalvytes, o gauni visai kitokią spalvą. Kiekvienas vaikas pabandė, patiko, daugelis žada namie pamokinti tėvelius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Paukšteliai mūsų draugai

pauksteliai    Šaltos ir snieguotos žiemos yra tikras išbandymas mūsų mažiesiems draugams paukšteliams. Tad ,,Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis pasitarę, nutarė pasirūpinti žiemojančiais paukšteliais. Vaikai vartė knygeles, bandė surasti ten pažįstamus paukštelius, žaidė stalo žaidimus, imitavo paukštelių  judesius, jų skleidžiamus garsus, žaidė žaidimus, klausėsi trumpų pasakojimų, žiūrinėjo nuotraukas. Labiausiai vaikams patiko žiūrėti filmukus apie paukščius. Aptarė, kaip sunku žiemą paukšteliams rasti maisto, aiškinosi, kodėl jiems reikia pagalbos ir kaip žmonės gali jiems padėti. Į pagalbą pasikvietėme ir tėvelius, džiaugėmės atnešta lesyklėle, paukštelių ,,vaišėmis“. Pakabinome lesyklėlę medyje prieš grupės langus, kiekvieną dieną stebėsime čia atskrendančius paukštelius ir palepinsime juos atneštais skanumynais. Manome, kad paukšteliai pavasarį savo giesmelėmis padėkos rūpestingiems mažiesiems ,,Kodėlčiukams“. Vaikai kūrė spalvingus dailės darbelius, jų darbeliai džiugino ne tik draugus, tėvelius, bet ir paukštelius.

Skaityti daugiau...

Susipažinimas su sniego savybėmis

2021 01 25 11.25 141319124 411731789886300 5249948675546157411 n    Sausio 22 d. „Vyturiukų“, grupės vaikučiai atliko bandymą ir eksperimentą su sniegu.
    Iš lauko atneštą sniegą vaikai dėjo į permatomus indelius, skaičiavo kiek šaukštų sniego telpa į indelį, spalvino sniego paviršių norima spalva.
    Kartu aptarėme sniego savybes. Vaikai patyrė susidomėjimą, džiugias emocijas. Įdomu buvo stebėti, kaip sniegas virsta spalvotu vandeniu. Diskutavome kodėl jis pavirto vandeniu ir kodėl sniego buvo daugiau, o vandens daug mažiau.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Piešiu po stalu

stalai    O ,,Drugelių“ grupės vaikai tikrai piešė ne ant stalų, o po stalais.
    Vaikai labai nustebo, kai auklėtoja apvertė stalus, priklijavo piešimo lapus ir paprašė pasirinkti  ir pasiimti su kuo norėtų piešti (spalvotus pieštukus, flomasterius ar kreideles). Kilo daug klausimų: kas čia bus? Ar čia mes turėsime taip piešti?
    Kai viską išsiaiškinome, patogiai įsitaisėm visi po stalais ir dar pagalvėles pasidėjom, kad galvai būtų minkšta.
    Toliau vyko laisva kūryba. Vaikai  piešė žiemą, snaiges, senius besmegenius, mašinas ir namus.
   Gulint ant pilvo  piešti visai nesunku ir paprasta, tai darome dažnai, bet gulėti ant nugaros ir piešti, vaikams buvo iššūkis. Pradžioje vaikai  apsidairė, išreiškė savo geras, nustebimo  emocijas ir tik po to pradėjo piešti.

Skaityti daugiau...