Veikla

„Kodėlčiukai“ tyrinėjo tris produktus...

20200709 103511Lietingą rytmetį „Kodėlčiukai“ ruošėsi kitokiai veiklai. Jie lietė, uostė, ragavo tris produktus-miltus, druską, krakmolą. Įvardiję garsiai šių produktų savybes, daugelis pirmą kartą „skanavo“ jų skonį. Atidžiai stebėjo sūrios tešlos gaminimą, kartu užminkė tešlą. Vaikai eksperimentavo, pasitelkė vaizduotę, minkė, spaudė, rutuliavo, gnybė, formavo iš tešlos pakabuką ir apyrankės detales. Patys dalyvaudami gaminimo procese tyrinėjo, atidžiai stebėjo, klausėsi, lietė, uodė. Po paros laiko vėrė apyrankes sau ir mamai. Vaikams patiko ši veikla.Skaityti daugiau...

„Spalvų laboratorija“

20200701 100957    Taikant STEAM metodą, liepos 1 dieną „Zuikučių“ grupės vaikai eksperimentavo su įvairiomis spalvomis.
    Įvairią gamtinę medžiagą: obuolius, gėles, medžių lapus dažė pasirinktomis spalvomis, štampavo. Vaikams  labai patiko gaminti spalvotus anspaudus iš gamtinių medžiagų.
   Norėdami išsiaiškinti, kurie vaisiai, daržovės skęsta, o kurie ne vaikai atliko eksperimentą. Liesdami, uostydami, vardindami spalvas vaikai tyrinėjo vaisius ir daržoves ir spėliojo kurie moka plaukti ir kurie ne.  Veiklos metu buvo  išsiaiškinta, kad  bulvės „plaukti“ nemoka, o raudonskruosti paprika, pasirodo puiki „plaukikė“.
    Veiklų metu, vaikai demonstravo savo smalsumą, aktyviai tyrinėjo  daiktus, priemones, stengėsi  suvokti,  kas kaip veikia.
    Buvo gražu, smagu ir netradiciška…

Skaityti daugiau...

„Įdomu mums stebėti ir tyrinėti…“

105666547 1603151313194235 3341173801676834714 n    Vasara – pats smagiausias ir atradimų pilnas metas. Šiltas ir saulėtas oras tinkamas aplinkos pažinimui. Todėl nieko nelaukdami ,,Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai ,,apsiginklavę” padidinamaisiais stiklais  ir smėlio žaislais išbėgo į darželio pievą tyrinėti ir susipažinti su jos gyventojais. O gyventojų čia mes radome daug….Ir boružę, ir slieką, ir skruzdėlę ir dar daug įvairių vabalėlių. Pievoje jie atrodė labai mažučiai, bet per padidinimo stiklą turėjome gražią galimybę stebėti nuostabią  pievos karalystę. Skaičiavome kojeles, sparnelius… O kiek dar pamatėme stebuklų ir  vabzdžių gyvenimo gėlių žieduose – tikrų tikriausia karalystė!

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Stebėk, atrask, kurk...“

106271985 2908145806091763 9084734395755971874 n    STEAM ugdymą pažinti, prisijaukinti ir taikyti bandė ir „Spinduliukų“ grupės vaikučiai. Veikloje „Stebėk, atrask, kurk...“- mažieji buvo kviečiami konstruoti, projektuoti, statyti tradicinėmis ir netradicinėmis medžiagomis. Užduodant klausimus „Ar matėte...?“, „Ar pastebėjote...?“, „Kas tai?“, „Kas atsitiko, kai..“, „Kur yra daugiau / mažiau...?“, „Kuris didesnis, mažesnis, aukštesnis, žemesnis, ilgesnis, trumpesnis...?“, „Kas atsitiks jeigu...“, „Gal galime rasti kitą būdą...?“, „Pagalvok, kaip dar kitaip galima pastatyti, sukonstruoti“ ir t.t., vaikai buvo skatinami eiti link savo idėjos ir sprendimo būdo paieškos. Vieni rinkosi statyti tiltus per upę, kiti upės pakrantėje kūrė miestą iš bokštų, namų, garažų. Pastatę tyrinėjo statinių dydį, formą. Dar kiti gražino aplinką, kurdami stebuklingus medžius, gėlytes. Upės pakrantę puošė kriauklėmis, akmenukų ir kankorėžių takeliais.
    STEAM veikla vaikams patiko. Jie bendravo ir bendradarbiavo, patys atrado netikėtų dalykų, mokėsi inžinerijos pradmenų, problemų sprendimo, ugdėsi kūrybiškumą. Vaikų mintys po veiklos:
    Martynas „Pastačiau garažą didelėms mašinoms“. Jonas K. „Daug bokštų stačiau žmonėms gyventi, o aukščiausiame gyvens Kalėdų Senelis“, Adamas „Kūriau gėlytes. Vandenyje mačiau žuvytes rudas. Dar buvo ryklys“. Smiltė „Stačiau pilį tėtei ir mamai. Jie turėjo du vaikučius - Kristiną ir Jūratę“. Adrija G. „Puošėme vandenilį su kriauklėmis, kad būtų gražiau. Kriauklėse radome lėliukų, dar girdėjau, kaip kriauklėje jūra bangavo“ Paulina „Stačiau tiltą iš kankorėžių ir skaičiavau juos“.

Skaityti daugiau...

„Mažieji gamtos tyrinėtojai“

jpg    Vasara pats nuostabiausias laikas būti lauke, susipažinti su įvairiais pievos gyventojais.
    Gražų, saulėtą birželio 16 –osios rytą „Boružiukų“  grupės vaikai tapo darželio lauko aplinkos mažaisiais tyrinėtojais ir atradėjais. Kad viską geriau matytų, vaikai aplinką stebėjo pro padidinamuosius stiklus, Vabaliukai ir skruzdėlytės  atrodė tokie dideli...
    Atidžiau apžiūrėję lauko aikštelę rado sraigių, sliekų, boružėlę bei vorą. Vaikai smalsiai  stebėjo pievos gyventojus, juos lietė, bandė prisiminti jų pavadinimus. Apžiūrėję visus  rastus gyvius, vaikai juos atsargiai paleido į pievą. O ką tik matytus vabaliukus vaikai piešė ant akmenukų. Ši veikla vaikams suteikė atradimo, pažinimo džiaugsmą.

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Vanduo, vandenėlis!

20200623 093320    Kas tas vandenėlis ir kokios jo paslaptys 2-7 grupių ugdytiniai bandė sužinoti STEAM bandymų metu. Vaikai savarankiškai pasidarė ,,jūrą“, brinkino ir augino pupas, stebėjo vandens skaidrumą, klausė vandens šniokštimo, čiurlenimo. Bandė skandinti aliejaus lašus ir stebėjo spalvotų burbuliukų kilimą. Vaikams patiko, buvo netikėta ir nauja patirtis.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Smėlio tyrinėjimai

105699565 808635259543478 6088977135934199677 n    „Giliukai“ ir „Spalviukai“ tęsia tyrinėjimų ir pažinimo veiklas. Šį kartą tyrinėjimo objektas buvo smėlis. Vaikai lygino šlapio ir sauso smėlio savybes: kuris yra sunkesnis ar lengvesnis, bandė smėlio birumą, lipnumą, stebėjo vandens susigėrimą, pratekėjimą smėlyje, eksperimentavo, iš kokio smėlio eina pastatyti gražesnę pilį. Pro padidinamąjį stiklą tyrinėjo iš ko susideda smėlis, kokios spalvos smiltelės, ieškojo, ar smėlyje kas nors gyvena. Taip pat pastebėjo, kad pažaidus su smėliu rankos lieka nešvarios. Su padidinamuoju stiklu įžiūrėjo delnų ir padų raukšlelėse prilipusias smilteles. Vaikai dar kartą įsitikino, kad parėjus iš lauko būtina plauti rankas su muilu.

Skaityti daugiau...

Tabalai tabalai, dūzgia pievoje vabalai

dddd     Birželio 19 dieną „Zuikučių“ grupės žaidimo aikštelė tapo tyrinėjimų ir atradimų vieta, o „Zuikučių“ grupės vaikai – „Vabzdžių tyrinėtojais“.
     Vaikai su dideliu džiaugsmu su padidinamuoju stiklu ieškojo pievos gyventojų, sutiko ,,Stebuklingų vorų šeimyną“, juos suskaičiavo. Kūrė drugelių pievą štampuodami kempinėle. Buvo labai įdomi ir kūrybinga diena. Svarbiausia vaikai suprato, jog vabaliukai ir vaikai sutaria labai gražiai!

 

 

 

Skaityti daugiau...

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinių „Nykštukų“ ir „Sveikuolių“ grupių vaikai susipažino ir tyrinėjo gamtinę medžiagą – žemę.

20200615 104915   Vaikai smalsavo: ką galima rasti žemėje, kurioje mamos augina daržovės ir gėles? Kokios spalvos žemė? Kaip ji atrodytų pažiūrėjus per padidinimo stiklą? Taigi mūsų tikslas tapo: išsiaiškinti kas sudaro mūsų daržo žemę? Šiuos ir kitus klausimus priešmokyklinukai bandė išsiaiškinti bandymo metu, kurį pavadinome „Dirvožemis iš arti“. Pokalbyje-diskusijoje su vaikais sužinojome,  kad dirvožemyje galima rasti: aukso, ledyno, smėlio, deimantų, akmenukų, skruzdėlyčių, sliekų ir kitų mažų gyvūnėlių. Norėdami įsitikinti ar tikrai, kibome į darbus. Pirmiausiai susipažinome ir atradome, kad žemė gali būti tamsiai ruda ir šviesiai ruda. Kad viena žemė yra lengva ir puri, o kita sunki ir lipni. Pastebėjome, kad smėlyje taip pat auga žolytės. Visų turimų gamtinių medžiagų pavadinimus vaikai dėliojo iš raidžių. Taigi pas mus buvo: žemė, smėlis, molis. Į stiklainį bėrėme žemę,  molį ir smėlį. Tada pripylėme vandens ir užsukus dangteliu papurtėme, kad viskas susimaišytų. Kiek palaukus pasitelkėme į pagalbą didinamuosius stiklus ir atradome, kad pačioje apačioje – smėlis ir maži žvyriukai. Po to - žemė ir molio dalytės, o viršuje – šapeliai, augalų dalelės, spygliukai ir dar mažas oranžinis vabaliukas.

Skaityti daugiau...

Edukacija „Šiltnamio augalai“

„Giliukų“ ir „Spalviukų“ grupių vaikai visą savaitę tyrinėjo ir rūpinosi šiltnamio augalais -  pomidorų, agurkų, paprikų sodinukais, prieskoninių žolelių daigais. Kasdien pureno žemę, išraudavo vieną kitą piktžolę, laistė, matavo, kiek augalai paaugo per naktį ir kiek paūgėjo per visą savaitę. Skaičiavo lapelius, šakeles. Vaikai pasakojo iš savo patirties, kurios daržovės yra jų mėgstamiausios. Daugiausiai balsų surinko paprika. Stelai ir Gretai taip patiko ši veikla, kad žaidimų aikštelėje „įsirengė“ savo šiltnamį. 

Skaityti daugiau...