EDUKACIJA KITAIP

Tyrinėjimų, atradimų dienelė „Mėlynasis akvariumas“

IMG 2781    Bandymai, eksperimentai su vandeniu visuomet patraukia vaikų dėmesį, Tad šį kartą „Spinduliukų“ grupės vaikučiai nutarė pasidaryti mėlynus akvariumus ir juose apgyvendinti gyventojus. Jau pats kūrybos procesas teikė vaikams džiaugsmo. Ant plastiko maišėlių piešė žuvytes, medūzas. Akmenėliais, spalvotu smėliu, jūros kriauklėmis ir kita gamtine medžiaga papuošė akvariumo dugną, o vandenį sutirštino krakmolu ir nudažė mėlyna spalva.
    Ši veikla  skatino vaikų  kūrybiškumą, suteikė atradimo, pažinimo džiaugsmą. Pagamintas akvariumas tapo ir ugdomąja priemone smulkiajai motorikai lavinti. Juk smagu pirštuku maigyti šį darbelį, tyrinėti judančius daiktus. Visa tai padeda  vaikams atsipalaiduoti. O palaikius akvariumą prie lango, vaikai susipažįsta su garavimo ir garų virtimo į vandenį paslaptimi.

Skaityti daugiau...

Vizitas pas darželio darbuotojus

84579478 1373214289525379 8831806074706198528 n    2020 m. vasario 5 d. dieną aplankėme darželio darbuotojus, taip susipažindami su dirbančių žmonių profesijomis. Mus visur mielai ir šiltai priėmė, trumpai papasakojo aplankytasis darbuotojas apie savo darbą. Aplankėme skalbėją, sekretorę, buhalterę (skaičiuotoja), darželio Direktorę, pastatų prižiūrėtoją, trumpam įsileido ir virtuvė. Didžiausias įspūdis buvo, kelionė darželio rūsio labirintais pas Jonuką, pastatų prižiūrėtoją. Grįžę į grupę diskutavome, piešėme įspūdžius.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Gal ir aš būsiu kirpėjas...

hnhnh    Pirmadienį ,,Drugelių“ ir ,,Saulės zuikučių“ grupes  aplankė profesionali kirpėja, vieno iš vaikučių  (Arentuko) mamytė.
    Buvo labai įdomu. Vaikai klausė pasakojimo, stebėjo kaip kirpėja kerpa tikrus manekeno plaukus, kaip laiko žirkles, kad neįsikirptų, naudoja įvairias šukas, šepečius, kirpimo mašinėles. Žiūrėjo ir klausė net išsižioję. Vaikai visus įrankius galėjo apžiūrėti. Norintieji galėjo kirpti manekeno plaukus, pasirinkdami įrankį, žirkles ar kirpimo mašinėlę. Aišku, kirpti norėjo visi.
    Ši edukacijos valandėlė tęsėsi visą dieną, nors kirpėjos ir nebuvo. Mamytė-kirpėja kiekvienai grupei padovanojo po manekeną, kuriam mažieji kirpėjai galės pinti kasas, daryti šukuosenas. Visi likome labai patenkinti. Ačiū Arentuko mamytei.

 

Skaityti daugiau...

Vaišės paukšteliams

IMG 20200129 110240     Visą savaitę „Zuikučių“ ir „Boružiukų“ grupės vaikučiai domėjosi paukščiukais, sužinojo kur jie žiemoja, kaip galima jais pasirūpinti. 
    Vaikai savo mažais pirštukais gamino paukščiukams vaišes: vėrė obuoliukus, tepė kankorėžius riešutų sviestu, papuošė įvairiomis sėklytėmis. Vaikučių tėveliai pagamino lesyklėles, kurias mažieji  papuošė savo piešinukais. Sausio 29 dieną įvyko lesyklėlių kabinimo šventė. Suruošę vaišes paukščiukams, šiltai apsirengę, vaikai iškeliavo į lauką. Čia jie sutiko „varną“, žvirblius“, „zylutes“, „sniegenas“, kurios tupėjo ant medžių šakelių, klausėsi paukščių balsų  ir patys bandė juos atkartoti. Vaikai žaisdami judrų žaidimą „diena – naktis" trumpam „pavirto“ mažais paukščiukais: skraidė, slėpėsi savo lizdeliuose.

 

Skaityti daugiau...

Saugokime paukštelius

83494115 2627010764197174 8654038507901157376 n    Visą savaitę ,,Kodėlčiukų‘‘ grupės vaikučiai mokėsi atpažinti žiemojančius paukštelius, klausėsi pasakojimų, žiūrėjo knygutes, filmukus, darė įvairius kūrybinius darbelius. Vaikai aiškinosi, kokiu metų laiku paukšteliams sunkiausia, kokį  maistą jie mėgsta, todėl  visi nutarėme jais pasirūpinti, padėti jiems. Į pagalbą pasikvietėme ir tėvelius. Džiaugėmės Pauliuko ir jo tėvelio padaryta lesyklėle, kitų tėvelių ir vaikų  atneštomis vaišėmis paukšteliams. Pakabinome lesyklėlę medyje prieš grupės langus.
    Ugdytiniai suprato, kad rūpintis paukšteliais žiemą ne tik smagu, bet ir naudinga. Paukšteliai pavasarį savo giesmelėmis padėkos atsakingiems ir rūpestingiems ,,Kodėlčiukų‘‘ grupės vaikams.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Jurbarko krašto muziejų

20200123 103341     Priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikų pažintis su Jurbarko kraštu vyko Jurbarko krašto muziejuje.
    Muziejininke Adelė labai aiškiai ir suprantamai papasakojo vaikams apie Jurbarko kraštą, jo istoriją. Vaikučiai lenkė pirštukus ir skaičiavo kiek mūsų mieste stebuklų, tai: Nemunas, tiltas, muziejus, Bišpilio piliakalnis, Vytauto Didžiojo paminklas, bažnyčia, cerkvė........ Ir visi su savo istorija. Vaikai vieningai nutarė, kad Jurbarkas pats stebuklingiausias miestas!
    Trumpa pažintis su Jurbarko dvaro ekspozicija, tapybos darbų parodos aplankymas patraukė vaikų dėmesį, jaukus ir nuoširdus bendravimas sušildė jausmus. Įgytos žinios, patirtis atsispindėjo vaikų piešinėliuose.

 

Skaityti daugiau...

Veikla su tėvais

20200124 093500    Kurti kartu su tėveliais ir draugais yra visada linksma ir įdomu. Tėvelių idėjos didelis džiaugsmas ir pramoga vaikams.
    Šį  kartą „Spalviukų“ bendruomenės kūrybingai praleistas laikas davė vaisių - gimė LIETUVOS FUTBOLO MEDALIS. Daug kruopštumo, kantrybės ir pirštukų miklumo prireikė mažiesiems kuriant medalius. Vaikučių smalsios akys sekė Gabrieliaus mamytės pamokymus, ausytės klausėsi patarimų. Džiaugėsi visi, galėdami kartu su savo mamomis būti ir kurti kartu. Veikla buvo kitokia, vien todėl, kad ji buvo su artimiausiais vaikams žmonėmis.
    Vaikučiai savo pagamintus medalius mielai padovanojo varžovams draugiškų  Futboliuko žaidynių metu. Maloniai buvo nustebinti ir patys „Spalviukai“. Grįžo pasipuošę medaliais ir šiltomis šypsenomis.

Skaityti daugiau...

Mano vaikystės miestas

20200123 111347    Šiais mokslo metais priešmokyklinio ugdymo ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai su pedagogėmis lankėsi Kauno zoologijos sode, RIO arenoje Kaune, ant istorinių piliakalnių Sudarge. Ateityje žadame ir toliau keliauti, patirti vis naujų įspūdžių. Kalbant apie savo gimtąjį miestą, nusprendėme po jį pakeliauti ir suruošėme ekskursiją po Kauno gatvę. Vaikai pasijuto lyg naujai atradę savo miestą. Ne visi žinojo kur yra seniūnija, džiaugėsi pastebėję ir atpažinę Jurbarko herbą. Aplankėme Sinagogų aikštės memorialą. Vaikai sužinojo, jog jis skirtas kažkada čia gyvenusiai žydų bendruomenei atminti. Lankėmės prie akmeninės panteros, gėrėjomės šiuolaikiniais pastatais. Ugdytiniai išgirdo auklėtojos pasakojimą apie anksčiau Kauno gatvėje veikusią prekybą. Norint sužinoti apie praeitį, reikia domėtis ir savo miesto istorija. Visi džiaugėmės šia ekskursija.  Grįžę į darželį, vaikai savo įspūdžius perteikė dailės darbeliuose.

Skaityti daugiau...

Edukacija „Iš senolių išminties lobyno“

20200122 145354    Sausio 22 d. priešmokyklinio ugdymo „Sveikuolių“ grupė, pasisemti senolių išminties keliavo į Jurbarko KC. Ten juos svetingai pasitiko folkloro ansamblio „Imsriukai“ vadovė V. Bartkutė ir jos šaunios dainininkės. Pirmiausiai vaikai apsilankė KC pagrindinėje koncertų salėje. Apžiūrėjo jos užkulisius. Vėliau visi sugužėjo į antro aukšto fojė, kur ir vyko edukacija „Iš senolių išmintis lobyno“. Kartu su ansambliu „Imsriukai“ dalyvėmis, vaikai dainavo, šoko, žaidė įvairius liaudies žaidimus. „Imsriukų“ vadovė V. Bartukė vaikams papasakojo apie sunkią piemenėlių dalią, supažindino su tautinio kostiumo ypatumais. Vaikai buvo labai susidomėję.
    Džiaugiamės, kad net trys mergaitės: Gustė, Urtė ir Gintė dainavusios mūsų darželio ansamblio „Volungėlė“ sėkmingai įsiliejo į „Imsriukų“ gretas, ir toliau populiarina liaudies dainą, šokį, žaidimą. Sekančia dieną vaikai atėję į darželį pasidalino patirtais įspūdžiais. Likau nustebinta, kiek daug gerų emocijų ir potyrių vaikams išliko atvėrus senolių atminties lobyną.
    Manau, kad edukacijos turi didelę reikšmę taikant giluminį ir patirtinį muzikinį ugdymą.

Skaityti daugiau...

Žiemos stebuklą kūrėme patys

ziema     Kai kalendoriuje pats viduržiemis, o už lango žiemos nė kvapo, tada reikia kažką daryti patiems, kad nepamirštume sniego baltumo, purumo, lipnumo. „Giliukų“ grupės vaikučiai patys gamino sniegą: maišė krakmolą ir aliejų, po to visaip minkė, voliojo, kočiojo kol išėjo tikrų tikriausias sniegas! O tada kūrybai nebuvo ribų: besmegeniai, gniūžtės, snaigės ir visi kiti žiemos stebuklai vienas po kito rikiavosi ant mūsų palangės. Jeigu šiemet žiema taip ir neapsilankys pas mus, „Giliukų“ vaikučiai labai neliūdės, nes savo rankose sniegą jau „pačiupinėjo“.

 

 

Skaityti daugiau...