EDUKACIJA KITAIP

Sveikatos valandėlė „Nykštukų“ grupėje

20191112 093456    Lapkričio 12 dieną „Nykštukų“ grupėje vyko sveikatos valandėlė „Mokausi suteikti pirmąją pagalbą“, kurios metu lankėsi sveikatos biuro specialistė Gitana Šulcienė. Ji vaikus mokė kaip reikia suteikti pirmąją pagalbą, jei atsitinka nelaimė ir kur reikia kreiptis. Vaikams parodė, kaip reikia suteikti pagalbą užspringimo atveju. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę praktiškai suteikti pagalbą draugui. Taip pat mokė bintuoti sužeistą pirštą, ranką ar galvą.. Visi vaikai tapo „ligoniukais. Atrodė įspūdingai, nes buvo visų rankutės aprištos bintu ir pajuokaudami sakė, kad vakare pagąsdins tėvelius. Atsisveikindama Gitana palinkėjo visiems būti sveikiems ir saugiems.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Raudonę ,,Senovės takais“

20191113 100354    Lapkričio 13 dieną priešmokyklinių ,,Nykštukų“ ir ,,Sveikuolių“ grupių ugdytiniai lankėsi Raudonės miestelyje. Mūsų tikslas buvo aplankyti pilį, pasivaikščioti takais, kuriais kažkada vaikščiojo didikai, ponios ir ponai, kur savo žemes gynė lietuviai. Vaikai pamatė pilies bokštą, kurio aukštis yra 33,5 m., vaikščiojo beržų bei kaštonų alėjomis. Labai patiko ,,Napoleono kepurės“ tvenkinys. Pasivaikščioję protėvių takais, pasigėrėję apylinkėmis aplankėme stadioną, kuriame galėjome išbandyti įvairius treniruoklius, palakstyti, pažaisti žaidimus. Ši išvyka vaikams patiko. Jos metu sužinojo apie Lietuvos praeitį.

Skaityti daugiau...

Kodėlčiukų edukacinė išvyka į odontologijos kliniką ,,DPC‘‘

20191107 095944    Kad nebūtų ašarų pakalnė vaikui, galvos skausmas tėvams, o retkarčiais iššūkis ir patyrusiam odontologui nusprendėme apsilankyti odontologijos klinikoje. Ten vaikus pasitiko besišypsančios gydytojos. Jos susipažino su vaikais,  pravedė edukacinę pamokėlę, supažindino mažuosius pacientus su odontologijos klinikos kabineto aplinka, instrumentais, atsakė į visus vaikų klausimus. Dviems vaikams apžiūrėjo dantukus. Burnos higienistė papasakojo ir pamokė, kaip reikia taisyklingai valyti dantukus, klausė, ką reikia valgyti, kad dantukai būtų sveiki. Įspūdžiai buvo puikūs, vaikai prižadėjo dar labiau rūpintis savo dantukais.

Skaityti daugiau...

Rudeniškai pasipuošusį, lapkričio – 8 dienos rytą, „Spalviukų“ laukė Gelgaudiškio dvaro rūmų ponia.

20191108 105542    Ponia, vedžiodama vaikus po menes pasakojo, kaip prieš 100 metų gyveno dvaruose žmonės. Vaikams buvo labai įdomu palyginti savo ir seniau gyvenusių vaikų gyvenimus (žaislus, aprangą, mitybą). Trumpam pavirtę dvaro „ponaičiais“ vaikai stengėsi elgtis oriai, t.y. vaikščioti ramiai, neskubant ir netriukšmaujant. Išgirdę žinią, kad rūmuose yra raganaitė, vaikučiai nuščiuvo. Viešnagė pas ją abejingų nepaliko. Čia jie žaidė, bendravo, diskutavo, smalsavo. Emocijos liejosi per kraštus! O kur dar saldūs prizai, kuriuos gavo visi....
    Atsisveikinti su raganaite buvo truputį liūdna, bet vaikai prižadėjo dar sugrįžti. Nemažai drąsos ir ryžto pareikalavo lipimas į apžvalgos aikštelę, kuri įrengta ant dvaro stogo. Sėkmingai ją pasiekę pasijutome aukščio nugalėtojais!!! Visus užvaldė tikros, džiaugsmingos emocijos.
    Grįžę į darželį vaikai vienas kitam vis dar primena ir stengiasi elgtis oriai.

Skaityti daugiau...

Helovynas „Spinduliukų" grupėje

IMG 20191031 070555    Spalio 31 dieną (penktadienį) „Spinduliukų“ grupėje vaikai šventė Helovino šventę. Nors Lietuvoje ši šventė dar tik ima įsitvirtinti, mūsų grupės vaikams ji labai patiko. Šventei ruošėmės jau iš vakaro : kabinom vaiduoklius iš balionų ir marlės skiaučių, su didžiausiu susidomėjimu žiūrėjome kaip vorai pynė didžiulius voratinklius, priglaudėm ir leidom apsigyventi šikšnosparniams ant langų ir sienų. Vaikus ryte pasitiko tamsoje šviečiantys žibintai ir besišypsantis moliūgas. Auklėtoja papuošė vaikų veidelius spalvingais piešinukais. Vaikai sulaukė daug smalsių svečių ir dovanėlių iš „Nykštukų“ grupės vaikų. Gąsdino visus atėjusius, labai džiaugėsi kitokia diena. Manau vaikai ir kitais metais su dideliu noru kartos šventę, jau galės daugiau pastangų įdėti į pasiruošimą šventei. Kas žino, gal sulauksime prisijungiant ir kitas grupes.

Skaityti daugiau...

„Giliukų“ išvyka į Panemunių regioninį parką

IMG 20191029 110016     Spalio 29 dieną „Giliukų“ grupės vaikai autobusu keliavo į Šilinės kaimą aplankyti Panemunių regioninio parko lankytojų ekspoziciją. Edukatorė Vaida Mozūraitienė vaikams papasakojo Panemunių regiono istoriją – krovinių gabenimą, keliones Nemunu, senuosius gyventojus, jų buitį, žvejybą ir dar daug įdomių istorijos detalių. Išmaniųjų technologijų pagalba vaikai patys galėjo susipažinti su regiono gyvūnija, išgirsti jų balsus, pamatyti paukščių lizdus. Įspūdingai atrodė virtuali kelionė valtimi, kuri siūbavo kaip tikrose Nemuno bangose, nustebino inkarų dydis. Vaikai galėjo išbandyti savo jėgas mėgindami pakelti smėlio maišą ar nesuklupus pereiti rąstų ryšuliu. Po edukacinės valandėlės – vaikų vaišės ir judri veikla ąžuolų giraitėje. Smagi edukacinė ir pramoginė kelionė!

 

 

Skaityti daugiau...

Asmens ir burnos higienos svarba

received 518317479014982    Spalio 23 dieną „Saulės zuikučių“ ir „Drugelių“ grupėse vyko savanorystės popietės. Šių grupių vaikučiai sulaukė svečio - Aduko Puišio mamytės, kuri dirba „Medentoje“. Mamytė pasakojo apie asmens ir burnos higienos svarbą mūsų gyvenime. Vaikučiai sužinojo, kaip teisingai valytis dantukus, kas yra dantukų priešai ir kas draugai. Tačiau didžiausio dėmesio sulaukė praktinė veikla. Visi pabuvo odontologais. Įspūdžiai buvo nuostabūs, o su gautomis dovanėlėmis žaidė visą likusią popietės dalį. Ačiū Aduko mamytei!

Skaityti daugiau...

Išvyka į Zyplių dvarą, susipažinimas su „Molio magija".

20191017 103515    Rudenišką spalio 17-osios dienos rytmetį ,,Giliukų“ grupės vaikučiai išvyko į pažintinę išvyką, pasigrožėti Zyplių dvaru, jo gamtos grožiu, susipažinti su ,,molio magija“. Dvaro šeimininkai papasakojo apie dvarą, aprodė aplinką, supažindino su molio dirbiniais. Davė galimybę vaikams patiems prisiliesti prie ,,molio magijos“, pasigaminant po lėkštelę iš mažų molio raizginėlių. Vaikai lietė, uostė, minkė, kočiojo molio gabalėlius, kurdami savo meninį darbelį.
    Po edukacinės valandėlės-pamokėlės visi vaikai skubėjo į Zyplių dvaro parką, pajudėti. Vaikai pabėgiojo gražiame, rudeniškame dvaro parke. Pažaidė slėpynių, slėpdamiesi už gražuolių, auksinėmis spalvomis besidažančius medžių. Rinko spalvingus medžių lapelius, kūrė savo rudeniškas puokštes. Visam šitam džiaugsmui nebuvo baisus, net laikas nuo laiko lynojantis lietutis.
    Visi su geromis emocijomis ir nuotaikomis grįžome į darželį!

Skaityti daugiau...

Pažintinė išvyka į uogininkystės ūkį

72891051 639928849746695 64863665551048704 n    Ketvirtadienį, spalio 17-tos dienos rytą, pakviesti Kasparo mamos, linksmai nusiteikę, autobusu vykome į N. Blažio uogininkystės ūkį. Vaikai turėjo galimybę susipažinti, aptarti, pamatyti kaip gaminamos įvairios sultys.
    Pažintinėje - edukacinėje išvykoje susipažino su įvairiomis daržovėmis, vaisiais, uogomis, klausėsi šeimininko pasakojimo kaip gaminamos įvairios natūralios sultys, kaip džiovinamos daržovės, vaisiai, uogos. Vaikai stebėjo gamybos procesą, ragavo, bandė atspėti ir įvardinti ką ragauja, nusakė jų skonį.
    ,,Kodėlčiukai‘‘ įgijo žinių iš kur ant mūsų stalo atsiranda sultys ir kiti sveiki produktai, aktyviai dalyvavo pokalbyje, išvykoje patyrė naujų įspūdžių ir gerų emocijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Spalio 15 dieną priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikučiai svečiavosi Lietuvos zoologijos sode Kaune.

20191015 111917    Vaikai aktyviai dalyvavo edukacijoje apie Lietuvos krašto ir pasaulio gyvūnus. Kelionės, po zoologijos sodą metu, susipažino su patikliais ir draugiškais, plėšriais ir pavojingais gyvūnais, jų gyvenimo būdu. Buvo smalsu ir įdomu! Juk nedažnai galima vaikščioti ten, kur kartu vaikšto tigrai, liūtai ar Sibiro elniai, o iš medžių viršūnių žvelgia besikarstančios bezdžionės.
    Netradicinės veiklos ugdymo procese-motyvuojantis ir sėkmingas kelias pažinimo link.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...