EDUKACIJA KITAIP

Šiltnamio gėrybių vaišės

7    Sėjo, laistė, pureno ir užaugino...
    O užaugino tikrai gražų ir gausų derlių. Šiltnamyje labai gerai užaugo pomidorai ir agurkai.  ,,Drugelių“ grupės vaikučiai  penktadienį apžiūrėjo rudens derlių. Užaugintomis gėrybėmis vaišinosi grupėje. Agurkus valgė su medumi, o pomidorai buvo skanūs: saldūs ir nerūgštūs. Tik salotos negalėjo paragauti, nes ji  augo , augo ir peraugo.
    Vaikai kiekvieną dieną eidami į lauką, neužmiršdavo pažiūrėti, kaip auga mūsų sodintos daržovės. Pastebėdavo , kaip keičiasi augalai, kaip didėja užmegzti vaisiai. Baigėsi vasara ir daržovės jau beveik pasibaigė, suvalgėm. Dabar liko tik išvalyti šiltnamį ir paruošti žiemojimui.

Skaityti daugiau...

Edukacija ''Ką užsiauginom, tą ragaujam“

118948984 1555972137916259 8917278501162000311 n    Visą pavasarį ir visą vasarėlę sodinome, laistėme, ravėjome, stebėjome agurkėlius, pomidorus, o štai šiandien imame derlių, ragaujame. Labiausiai patiko agurkai, nors ir pomidorai skanūs. Kol užauginom, įgijome daug patirties ir žinių. Ačiū vasarėlei už gražų orą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Akmenėlių mozaika

20200713 103727    Pasiklausę pasakos  apie Jonuką ir Grytutę sugalvojom, kad akmenėlius, kuriuos berniukas barstė pakelėje mes galime padaryti spalvotus. Teko dirbti dvi dienas. Kai lauke lijo, mes dažėme akmenėlius su guašu grupėje, o kai lietus nustojo lijęs, sekančią dieną dirbome lauke. Reikėjo daug kantrybės, o kas jos turėjo daugiausiai? Pažiūrėkit!

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Smėlio bandelės“

11    Liepos 9 dieną „Boružiukų“ grupė trumpam virto mažyte „kepyklėle“. Vaikai patys gamino tešlą ir kepė „smėlio bandeles“.  Smėlio tešla - yra tikrų tikriausias ir smagiausias vasaros žaidimas. Pirštukus masažuojantys smėlio grūdeliai, nelimpanti prie rankų, pačių pasigaminta tešla, suteikia labai smagių pojūčių! O kur dar pats gamybos procesas, kuriame  dalyvauja patys vaikai, nes tik reikia sumaišyti miltus, druską, smėlį, aliejų ir vandenį. Žaisdami su šia smėlio tešla vaikai lavino smulkiąją motoriką, taktilinius (lytėjimo)  pojūčius, rankų-akių koordinaciją, kūrybiškumą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Pėdučių vaivorykštė

20200810 104128     Vasara kuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ne tik pramogaujame, bet ir savo darbelius stengiamės nudirbti.Vieną saulėtą rugpjūčio dieną jungtinėje „Drugelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupėje ugdomoji veikla vyko truputį neįprastai. Mažos pėdutės linksmai bėgiojo vaivorykštės taku. Pasirodo teptukus gali atstoti ir kojytės, kurios išgauna netikėtą spalvų susiliejimo efektą. Po to kojytės buvo grūdinamos skirtingos temparatūros vandeniu.

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

„Boružiukų“ ir „Zuikučių“ grupių ugdančioji veikla „Tipu tapu po kiemelį“

20200814 100508     Rugpjūčio 14 dieną  mažiausieji lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo veikloje, kuri vyko jų žaidimų aikštelėje. Pažintinės edukacinės veiklos metu vaikai susipažino su smėlio savybėmis -  sužinojo kaip galima žaisti su sausu ir šlapiu smėliu. Bandėme sijoti sausą smėlį. Jis puikiai byrėjo, o iš šlapio smėlio „kepėme“ pyragus. Vaikams patiko stebėti, o vėliau patiems išbandyti kaip iš sauso, biraus smėlio jis virsta košele, kai į jį įpilame vandens. Stebėjome pėdas smėlyje ir ant šaligatvio plytelių, žaidėme su vandeniu. Veiklos metu ugdytiniai įgavo naujos patirties, savarankiškai galėjo atlikti bandymus su smėliu ir vandeniu.

Skaityti daugiau...

„Nykštukų", „Saulės zuikučių", „Sveikuolių" edukacija kitaip

fef     Vasara-žaidimų metas, mes šiandien žaidėme spalvomis ir vandeniu. Vaikams buvo labai smagu, o ir darbelis gavosi nuostabus.
      Su vaikučiais žaidė Nijolė Mačiulienė.

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacija „Žaidžiame su vandeniu“

104786313 1170187986666513 3789991703880996414 n    Vienas iš pagrindinių ugdymo tikslų – ugdyti emociškai ir fiziškai sveiką vaiką. Vasara labai tinkamas metas įvairiems žaidimams su vandeniu. Stebėti, patirti, atrasti, pajausti. Šis metodas yra vaikų labai mėgstamas ir dažnai naudojamas ugdančiojoje veikloje vasaros metu.
    Birželio 22 d. „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai, sugužėjo žaisti su vandeniu į „Nykštukų“ slėnį. Vaikams džiugiai nusiteikti, nurimti padėjo atpalaiduojanti muzika, kuri skambėjo visos edukacijos metu. Pirmiausiai visi perėjo St. Kneipo takeliu. Pamasažavo padukus, įmerkė kojas į vandenį. Vėliau visi susirinko prie baseino kur apsipylė rankutes vandeniu. Vaikai krykštė iš džiaugsmo, nes vanduo taip teigiamai veikia. Toliau pilstė vandenį ir matavo kiek telpa į mažą, ir didelį kibirėlį. Baseine žaidė su pačių pagamintais iš popieriaus ir kempinių laiveliais, ir stebėjo, kuris greičiau skęsta. Vėliau laistė gėles ir augalus augančius darželio teritorijoje.
    Žaidimai su vandeniu vaikams labai patinka. Vanduo – ne tik gyvybės šaltinis. Tai puiki priemonė suteikianti vaikams daug džiugių emocijų. Ruošdamasis šiai edukacijai supažindinau ugdytinius su vandens teikiama nauda žmogui ir gamtai. Stebėjome foto albumą „Neatrasta Lietuva“, kuriame išraiškingai pavaizduoti įvairūs vandens telkiniai: upės, ežerai ir jūra.

Skaityti daugiau...

„Katinėlis rainas, rinko daineles vaikams“

IMG 20200306 103519    Muzika, labiau negu kita veikla skatina teigiamas emocijas,  plečia vaikų žinias bei įtvirtina įgūdžius ir gebėjimus.
    Kovo 6 dieną „Boružiukų“ grupės vaikai kartu su muzikos vadove, muziką integravo aplinkos pažinimo srityje. Panaudodami vaikų liaudies dainas, muzikinius žaidimus, vaikai susipažino su naminiais ir miško gyvūnais: kate, pele, žvirbliais, meška ir kiškiu. Vaikai dainuodami, grodami, žaisdami muzikinius žaidimus įtvirtino savo žinias apie gyvūnus ir svarbiausia patyrė gerų emocijų.

 

 

Skaityti daugiau...

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ 8-os „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių edukacinė išvyka į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

20200305 111447    Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“, 8-os „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai kovo 5 dieną susiruošė vykti autobusu į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuriame mielai vaikus priėmė gidė edukologė Erika. Muziejaus darbuotoja vaikams pravedė edukacinį užsiėmima „Jaunasis karvedys“. Šios veiklos metu šešiamečiai nusikėlė į XIV-XV a. sandūrą. Ugdytiniai statė pilis, sužinojo, kaip senovėje jas užimdavo ir kaip gindavo. Susipažino su pilies gyventojų buitimi, gyvenimo sąlygomis, to meto ginklais ir šarvais, karybos būdais.
    Ši edukacinė išvyka sudomino priešmokyklinukus, skatino domėtis istorija, lavino kūrybiškumą, sudarė galimybę turiningai praleisti laisvalaikį, bei siūlė išbandyti savo jėgas, tapti tikrais viduramžių karžygiais.
    Visiems labai patiko užsiėmimas, pasivaikščiojimas po muziejų, bei eksponatų ir dekoracijų įvairovę.

Skaityti daugiau...