EDUKACIJA KITAIP

Edukacija „Žaidžiame su vandeniu“

104786313 1170187986666513 3789991703880996414 n    Vienas iš pagrindinių ugdymo tikslų – ugdyti emociškai ir fiziškai sveiką vaiką. Vasara labai tinkamas metas įvairiems žaidimams su vandeniu. Stebėti, patirti, atrasti, pajausti. Šis metodas yra vaikų labai mėgstamas ir dažnai naudojamas ugdančiojoje veikloje vasaros metu.
    Birželio 22 d. „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai, sugužėjo žaisti su vandeniu į „Nykštukų“ slėnį. Vaikams džiugiai nusiteikti, nurimti padėjo atpalaiduojanti muzika, kuri skambėjo visos edukacijos metu. Pirmiausiai visi perėjo St. Kneipo takeliu. Pamasažavo padukus, įmerkė kojas į vandenį. Vėliau visi susirinko prie baseino kur apsipylė rankutes vandeniu. Vaikai krykštė iš džiaugsmo, nes vanduo taip teigiamai veikia. Toliau pilstė vandenį ir matavo kiek telpa į mažą, ir didelį kibirėlį. Baseine žaidė su pačių pagamintais iš popieriaus ir kempinių laiveliais, ir stebėjo, kuris greičiau skęsta. Vėliau laistė gėles ir augalus augančius darželio teritorijoje.
    Žaidimai su vandeniu vaikams labai patinka. Vanduo – ne tik gyvybės šaltinis. Tai puiki priemonė suteikianti vaikams daug džiugių emocijų. Ruošdamasis šiai edukacijai supažindinau ugdytinius su vandens teikiama nauda žmogui ir gamtai. Stebėjome foto albumą „Neatrasta Lietuva“, kuriame išraiškingai pavaizduoti įvairūs vandens telkiniai: upės, ežerai ir jūra.

Skaityti daugiau...

„Katinėlis rainas, rinko daineles vaikams“

IMG 20200306 103519    Muzika, labiau negu kita veikla skatina teigiamas emocijas,  plečia vaikų žinias bei įtvirtina įgūdžius ir gebėjimus.
    Kovo 6 dieną „Boružiukų“ grupės vaikai kartu su muzikos vadove, muziką integravo aplinkos pažinimo srityje. Panaudodami vaikų liaudies dainas, muzikinius žaidimus, vaikai susipažino su naminiais ir miško gyvūnais: kate, pele, žvirbliais, meška ir kiškiu. Vaikai dainuodami, grodami, žaisdami muzikinius žaidimus įtvirtino savo žinias apie gyvūnus ir svarbiausia patyrė gerų emocijų.

 

 

Skaityti daugiau...

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ 8-os „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių edukacinė išvyka į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

20200305 111447    Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“, 8-os „Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai kovo 5 dieną susiruošė vykti autobusu į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuriame mielai vaikus priėmė gidė edukologė Erika. Muziejaus darbuotoja vaikams pravedė edukacinį užsiėmima „Jaunasis karvedys“. Šios veiklos metu šešiamečiai nusikėlė į XIV-XV a. sandūrą. Ugdytiniai statė pilis, sužinojo, kaip senovėje jas užimdavo ir kaip gindavo. Susipažino su pilies gyventojų buitimi, gyvenimo sąlygomis, to meto ginklais ir šarvais, karybos būdais.
    Ši edukacinė išvyka sudomino priešmokyklinukus, skatino domėtis istorija, lavino kūrybiškumą, sudarė galimybę turiningai praleisti laisvalaikį, bei siūlė išbandyti savo jėgas, tapti tikrais viduramžių karžygiais.
    Visiems labai patiko užsiėmimas, pasivaikščiojimas po muziejų, bei eksponatų ir dekoracijų įvairovę.

Skaityti daugiau...

Pasakų šalyje

ccc    Vaikams visada patinka klausytis sekamos pasakos. Smagu nusikelti į nuostabų fantazijos pasaulį. Šį kartą kelionę po pasakų šalį suorganizavo Austėjos mamytė Aušra Ganusauskienė. „Saulės zuikučių“ ir „Drugelių“ grupėse ji sekė pasaką apie oranžinę lapę. Buvo įdomu, nes tokios pasakos vaikai dar negirdėjo. Susipažinę su oranžine lape, vaikai patys pasakojo kada jie jaučiasi laimingi. Kartais ir maži dalykai suteikia daug laimės.

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacinė-pažintinė išvyka į Jurbarko krašto muziejų „Kas babytės skrynion sudėta“

222     Mokinių atostogų metu nusprendėme turiningai praleisti laiką, todėl priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“, „Sveikuolių“ ir „Spalviukų“grupių vaikai keliavo į Jurbarko krašto muziejų. Mūsų tikslas buvo suteikti vaikams žinių apie lietuvių liaudies papročius, žmonių buitį senovėje, skatinti vaikus įsijausti į praeities lietuvių gyvenimą. Muziejininkė Adelija papasakojo kaip buvo auginami linai, kokią naudą jie teikė žmogui. Ugdytiniai net linų sėmenų ragavo. Vaikai susidomėję apžiūrinėjo verpimo ratelį, bezmėną (svarstykles), medines klumpes, bandė senovinėmis šukomis šukuoti pakulas. Visi kartu žaidėme lietuvių liaudies žaidimą apie linų auginimą. Pažaidus Adelija vaikams pasiūlė iš spalvoto popieriaus „austi“ vėliavėles. Šios išvykos metu ugdytiniai sužinojo apie Lietuvos senovę, jos žmonių gyvenimą.

 

Skaityti daugiau...

Ledo stebuklai

ggg    Nors „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai maži, bet labai smalsūs, užduoda daug klausimų.
    Vienas iš  pastarųjų dienų klausimų – kaip atsiranda ledas. Tad nieko nelaukę pradėjome kelionę į ledo šalį. Iš vakaro prisipylėme į spalvotus balionus vandens ir nunešėme į darželio virtuvės šaldiklį. Kitą rytą išėmėme balionus iš šaldiklio, juos dažėme guašu. Stebėjome kaip kambario temperatūroje ledas tirpsta ir vakarop iš didelių ledo kamuolių pasidarė pilnas indas vandens.
    Šio eksperimento dėka vaikai pažino vandens savybes, piešė guašu ir, žinoma, patyrė daug teigiamų emocijų.

 

 

 

Skaityti daugiau...

Pasaka „Katinėlis ir gaidelis"

hhh     Vasario 19 dieną mus aplankė pasakos skaitytoja iš Jurbarko kultūros centro, paskaitė vaikučiams pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. Vaikučiai susidomėję klausėsi, o po pasakėlės dar skubėjo kiekvienas pasakoti apie save, savo įspūdžius, klausinėjo rūpimais klausimais. Nepamiršo padėkoti, ačiū skaitovei!

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Dantukų priežiūra

hjj    Vasario 17 dieną, pirmadienį 02 grupėje vyko edukacija kitaip. Sveikatos priežiūros specialistė Gitana Šulcienė supažindino vaikučius su teisinga dantukų priežiūra, pravedė įdomią ugdomąją veiklą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Edukacinis užsiėmimas ,,Piešiu su spalvotu smėliu“

20200213 110935    Vasario 13 dieną priešmokyklinio ugdymo ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai kartu su savo auklėtojomis lankėsi Raudondvario menų inkubatoriuje. Vaikus išvykos visada džiugina. Šį kartą edukacinį užsiėmimą mums pravedė Raudondvario menų inkubatoriaus darbuotoja Justina. Ji papasakojo apie savo miestą, supažindino su smėlio savybėmis ir galimybėmis. Pasirodo, kad su smėliu galima net piešti. O jis ne bet koks-spalvotas. Justina vaikams papasakojo apie piešimo smėliu techniką, padalino paveikslėlius, kuriuos ugdytiniai turėjo išbarstyti smėliu. Buvo paaiškinta kaip tai atlikti. Visi labai džiaugėmės gautu rezultatu, nes darbeliai buvo išties įspūdingi. Juos vaikai vežėsi namo prisiminimui. Vaikštinėjome po Raudondvario dvaro teritoriją, apžiūrėjome žirgo traukiamą karietą. Linksmai nusiteikę, patyrę naujų įspūdžių grįžome į savo darželį.

Skaityti daugiau...

Viena Lietuva-penki skirtingi pasauliai

20200212 095652   Priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės vaikų pažintis su Lietuvos etnografiniais regionais vyko Panemunių regioninio parko lankytojų centre.
    Vyriausioji specialistė Vaida Mozūraitienė suprantamu ir patraukliu būdu pasakojo vaikams apie Lietuvos etnografinių regionų skirtumus. „Spalviukams“ buvo smalsu ir įdomu  pasiklausyti ir bandyti atspėti, ką gi šneka žemaitis, aukštaitis ar dzūkas. Gardu buvo paragauti žemaitiškos košės ir atsigerti kafijos. O Mažosios Lietuvos čirviniai blynai abejingų nepaliko. Pasiklausę lietuvių kalbos tarmių, paragavę tradicinių regionų patiekalų, susipažinę su tautiniais drabužiais „Spalviukai“ kibo į darbą. Užduotis ne iš lengvųjų -„išausti“ juostas. Į jas sugulė vaikų pasirinkti spalvų deriniai ir raštai.
    Stebėdami, klausydamiesi ir patys aktyviai dalyvaudami edukacijoje „Viena Lietuva-penki skirtingi pasauliai“ vaikai įgijo žinių ir platesnį supratimą apie juos supančią aplinką.

Skaityti daugiau...