EDUKACIJA KITAIP

Sportinė pramogėlė Jurbarko teniso kortuose

IMG 20190530 111210     Norėdami įgyti naujų patirčių, būti sėkmingai besiugdantys, fiziškai stiprūs ir ištvermingi ,,Spinduliukų“ grupės vaikučiai gegužės 30d. pėsčiomis išsiruošė į Jurbarko teniso kortus. Tai pirmas toks ilgas atstumas įveiktas pėsčiomis. Sportinės pramogėlės metu kartu su treneriais Tomu ir Liudu  vaikučiai padarė mankštą, sudalyvavo estafetėse, susipažino su  inventoriumi, žaidimo pradmenimis ir patys išbandė šią sporto šaką.

     Vaikučių mintys. Armandas B. ,, Man patiko tenisas, nes aš gerai atmušu ir visą laiką daug sportavau“. Airintas ,, Man patiko trenerio Tomo sugalvotos estafetės ir šiaip viskas patiko. Aš lankau teniso treniruotes.“ Viltė ,, Man patiko eiti, mačiau sraigių ant tako. Kai jos šliaužia lieka baltas pėdsakas. Dar patiko sukti lanką, teniso žaisti nenorėjau“. Ugnius ,, Man labai patiko mėtyti kamuoliukus“. Adas ,, Labai patiko teniso kortuose , nes tenai gražu ir patiko žaisti raketėmis. „ Jokūbas ,, Man patiko ,,tenisininkų‘‘ mankšta. Ji pratempia ir sušildo raumenis. Gerai sekėsi atmušti kamuoliukus. Gal kitais metais pradėsiu lankyti treniruotes“. Benas ,, Buvo nedrąsu, bet pabandžiau atmušti kamuoliukus ir buvo smagu“. Oskaras ,, Aš galėjau su rakete atmušti iš abiejų rankų“

    Dėkojame Domuko tėveliui, kad suorganizavo smagią , aktyvią ir turiningą sportinę pramogėlę, kurios metu išbandėme naują sporto šaką.

Skaityti daugiau...

Šeimos šventė ,,Smagu, kad mes visi kartu‘‘

61109934 2375545132715824 5099311870498570240 n    Gražią dienos popietę ,,Kodėlčiukų‘‘ grupės vaikučiai susiruošė pėsčiomis keliauti į vaikų laisvalaikio centro ,,Žiogas‘‘ kiemelį, kur vyko šeimos šventė. Kiemelyje vaikų jau laukė susirinkę jų tėveliai, didžiulis batutas. Vaikai dainavo, šoko, kartu žaidė su tėveliais, sesutėmis ir broliukais, šokinėjo ant didžiulio batuto...
 

     Auklėtoja Vilma Rimkienė

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Išvyka į ožiukų mokyklą

IMG 1190    Gegužės 28 d. „Giliukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai keliavo į Kukarskės kaimo turizmo sodyboje esančią Ožiukų mokyklą. Ten vaikai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje – mokėsi virti muilą: uostė prieskonius, vaistažoles, maišė verdančią muilo masę, pilstė į formeles. Po darbelių laukė ekologiškos vaišės – nesaldinta mėtų arbata ir ožkytės pienas. Kartu pamokėlėje dalyvavo ir vienas iš ožkytės vaikiukų ožiukas Dryžius.
    Nustojus lyti, visi ėjo aplankyti ūkio gyventojų ožkų ir avių. Vaikai džiaugėsi galėdami pavaišinti gyvūnus šviežiais medžių lapais, šakelėmis, glostė švelnų kailiuką, galėjo paliesti ragiukus.
    Po edukacinės valandėlės visi vaikai gavo Ožiukų mokyklos baigimo diplomėlius su įvertinimais už gamtos ir gyvūnų pažinimą, „ožiukų tramdymą“, muilo gaminimą bei elgesį.
    Smagu buvo šioje pažintinėje ir pramoginėje išvykoje!

Skaityti daugiau...

AŠ TYRINĖJU

20190523 151356     Kaip įdomu viską pastebėti, pamatyti, paliesti, sužinoti -  kaip iš arti atrodo žiedelis, vabaliukas, skruzdėlytė, tad sugalvojome patyrinėti aplinką su padidinimo stiklu. Kiek emocijų, kiek klausimų ir nuostabos, pamačius iš taip arti ir tokius padidintus objektus !!!

     Auklėtoja Nijolė Mačiulienė

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Einame piešti

20190521 103707     Šiltas oras ,,Drugelių“ grupės  vaikučius išviliojo į lauką. Tai ir sugalvojome, kad galime piešti ne tik grupėje ant stalo, ant grindų prigulus, bet ir lauko aikštelėje ant smėlio dėžės, kaip ant stalo. Iš karto vaikams buvo keista, nes aplinkui dėmesį blaškė kiti vaikai. Tačiau susikaupėme ir nupiešėme daug gražių boružėlių.

    Auklėtoja Daiva Vabalienė

 

 

 

Skaityti daugiau...

Šeimos šventė „Mums gera žaisti ir būti kartu“

20190515 163426     Gegužės mėnuo džiugina ne tik gražia gamta, bet ir švenčių gausa. Viena iš jų – gegužės 15 d. minima Šeimos diena. Šeima – tai vieta, kur mes galime būti laimingi, mylimi, išklausyti......kur kiekvienas juntame šilumą, rūpestį, supratimą....
    Šįkart, visi rinkomės pabūti kartu gamtos prieglobstyje, Paimsrio poilsio zonoje. Įsikūrę vaikučiai kartu su tėveliais varžėsi sportinėse estafetėse, žaidė žaidimus su orientavimosi sporto elementais, nes gegužės – 15-oji ne tik Šeimos bet ir orientavimosi sporto diena, tyrinėdami aplinką atliko kūrybines užduotis. Linksmai pabuvę kartu mažieji padovanojo savo tėveliams sukurtus šeimos portretus. Už aktyvų dalyvavimą šeimos buvo apdovanotos padėkos diplomais. Šventėje vyravo stiprios, tikros ir malonios emocijos.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės: Airina Stasaitienė, Giedrė Totoraitienė

 

Skaityti daugiau...

Pirštukai – teptukai

grgr     Šiandien, ,,Drugelių“ grupės  vaikučiai piešė – tapė gražiausią pievų gėlę. Dirbome grupelėmis po tris, o mūsų pirštukai buvo teptukai.

 

    Auklėtoja Daiva Vabalienė

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

,,Vyturiukų‘‘ gr. ugdytinių susitikimas su kirpėja Livija Šadbariene

20190514 152545   Gegužės 14 d. ,,Vyturiukų’’ grupės vaikučiai susipažino su kirpėjos profesija. Kirpėja Livija parodė vaikams savo darbo įrankius, papasakojo ką su kuo ir kaip reikia daryti. Vaikai klausėsi susidomėję, uždavinėjo klausimus. O mergaitės liko patenkintos savo naujomis šukuosenomis.
    Visi likome dėkingi Livijai už laiką praleistą kitaip.

 

   Auklėtoja Jūratė Anuškevičienė

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ ,,Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių edukacinė išvyka į Jurbarko priešgaisrinę tarnybą

IMG 20190411 101448    Ankstų gegužės 11 dienos rytą ,, Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai susiruošė į Jurbarko priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, įsikūrusią Dainiuose, Jurbarko seniūnijoje. Atvykus mus pasitiko pamainos vadas, kuris supažindino būsimus pirmokus su gaisrų prevencija, kaip elgtis atsitikus nelaimei, kaip padėti šalia esančiam ir sau.
    Labiausiai šešiamečius sudomino  didelės gelbėtojų mašinos, kuriose galėjo pasėdėti, pasimatuoti šalmus, įjungti įspėjamąjį signalą ir dar kartą įsitikinti, kad gelbėtojų darbas labai reikalingas, atsakingas ir sunkus.
    ,,Sveikuolių grupės“ ugdytiniams ši edukacinė išvyka suteikė ne tik žinių bet ir džiugių akimirkų, nepamirštamų įspūdžių.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Edita Tutorienė

 

 

 

 

Skaityti daugiau...

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ 8-os ,,Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių edukacinis rytmetis Jurbarko Viešojoje Bibliotekoje

IMG 20190508 095931    Gegužės 8 dieną ,,Sveikuolių“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučius bibliotekininkė Lina pasikvietė į edukacinį rytmetį ,,Klauso Rudnosiukas pasakos mamos“. Šiltai mus pasitiko bibliotekos kiemelyje bibliotekininkės Lina ir Aldona. Visi kartu klausėmės Vyčio Nemunėlio eiliuotos pasakos ,,Meškiukas Rudnosiukas“, vaikai atsakinėjo į užduodamus klausimus, diskutavo. Šios įstaigos darbuotojos pakvietė visus prie molbertų ir pasiūlė tapti tikrais dailininkais. Būsimiems pirmokėliams tai buvo nauja ir niekuomet nebandyta, nepatirta sritis, todėl susilaukė didžiulio susidomėjimo. Bibliotekininkės suteikė būsimiems pirmokėliams puikią galimybę pradėti domėtis knygomis ir jas skaityti.

    Vaikai linksmai pažaidė, pasisupo, ir puikiai praleido laiką. Visi kartu dėkojam Ardenos močiutei už patirtas džiugias ir prasmingas akimirkas.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Edita Tutorienė

Skaityti daugiau...