Loading
Apie lopšelio - darželio vykdomą sveikatingumo veiklą "Sveika mokykla" skaitykite ČIA

Tėvelių žiniai

    Prašome Jūsų neužstatyti įvažiavimo į darželį iš K. Donelaičio gatvės, nes tai trukdo maisto prekių pristatymui bei šiukšlių išvežimui.
    Stebėkite kelio ženklus ir laikykitės kelių eismo taisyklių.
                                                                                                                Dėkojame už supratingumą.

Informuojame

Vaikų pasivaikščiojimo lauke metu dėl ugdytinių saugumo bus rakinami šoniniai įėjimo vartai             (nuo „Šiaulių banko“ pusės) nuo 10.30 val. iki 12.15 val. ir nuo 15.30 val. iki 16.25 val.

Norint patekti į įstaigą, prašome eiti pro pagrindinius vartus (iš K. Donelaičio gatvės).

Futboliuko naujienos

Scan   Jurbarko vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas" 2019-2020 m. m. vėl dalyvauja atnaujintame „Futboliuko" projekte.
   Veiklą nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio žiūrėkite šioje svetainėje http://asfutboliukas.lt/galerija
   Projekto organizatoriai – Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA).

Išvyka į policijos komisariatą

20191113 105209    Lapkričio 13 d. Jurbarko  policijos komisariate lankėsi ,,Kodėlčiukų‘‘ grupės ugdytiniai.
   Į svečius atvykusiems vaikams policijos pareigūnai papasakojo apie savo tarnybą, parodė policijos komisariato patalpas ir tai, kas buvo įdomiausia vaikams: policijos tarnybinius automobilius, specialiąsias policijos priemones, ginklus. Vaikai susitiko su šuneliu Amsiumi, klausėsi pareigūno pasakojimo apie saugaus elgesio gatvėje taisykles, aiškinosi, kaip atsargiai pereiti gatvę, daug sužinojo apie policininko profesiją.  Didelį įspūdį vaikams padarė apsilankymas areštinės kameroje, galimybė pasidėti policijos mašinoje.
    Vaikai įgiję naujų žinių, grįžo kupini džiugių emocijų.

Skaityti daugiau...

Edukacija „Seku seku pasaka...“ Jurbarko krašto muziejuje

Fiksavimas2Lapkričio 12 d. Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinio ugdymo „Spalviukų“ grupės ugdytiniams plačiai duris atvėrė Jurbarko krašto muziejus. Tautiniu kostiumu pasipuošusi, šiltai ir svetingai vaikus pasitiko muziejininkė Adelija Meizeraitienė. Vos peržengę muziejaus slenkstį vaikai pateko į tikrą pasaką. Senovinis muziejaus interjeras, degančios žvakės, židinyje spragsianti ugnelė ir pasakų bobutė sukūrė nuostabią, pasakišką nuotaką.
    Tęsdama muzikos edukacijų ciklą, kurių tikslas - giluminis ir patirtinis muzikinis ugdymas, stengiausi perteikti muzikos grožį sekant pasaką. Edukaciją „Seku seku pasaką...“ – iš anksto numatyta ir išplaukianti iš bendro ugdymo plano.
   Adelija Meizeraitienė, šį kartą persikūnijusi į pasakų bobutę vaikams sekė mūsų kraštiečio, Giedriaus Giedraičio „Kūčių pasaką“, o vaikai pritarė jai įvairiais muzikos instrumentais: žvangučiais, metalofonu, trikampiu. Tai Batti Štrauss aktyvaus muzikos klausymosi metodas. Jis remiasi panaudojimu: judėjimo, gestų, šokio, dainavimo ir muzikinių instrumentų. Labai dažnai šis metodas naudojamas pasakų, bei pasakojimų metu. Pasakų bobutė ne tik pasekė pasaką, bet ir leido vaikams pažaisti su pasakos personažų figūrėlėmis. Ji kartu su vaikais linksmai sukosi ratelyje, žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Žaidimų paįvairinimui naudojau įvairių pasakų personažų kaukes. Tokiu žaismingu, nuotaikingu būdu mūsų ugdytiniai ne tik patiria džiugius išgyvenimus, bet ir gilina muzikinius įgūdžius ir žinias.
    Nuoširdžiai džiaugiamės, kad Jurbarko krašto muziejus yra atvira erdvė visiems. Jis ne tik saugo istorines vertybes, eksponatus, bet yra ir puikus partneris organizuojant edukacijas, bei įvairius renginius.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Raudonę ,,Senovės takais“

20191113 100354     Lapkričio 13 dieną priešmokyklinių ,,Nykštukų“ ir ,,Sveikuolių“ grupių ugdytiniai lankėsi Raudonės miestelyje. Mūsų tikslas buvo aplankyti pilį, pasivaikščioti takais, kuriais kažkada vaikščiojo didikai, ponios ir ponai, kur savo žemes gynė lietuviai. Vaikai pamatė pilies bokštą, kurio aukštis yra 33,5 m., vaikščiojo beržų bei kaštonų alėjomis. Labai patiko ,,Napoleono kepurės“ tvenkinys. Pasivaikščioję protėvių takais, pasigėrėję apylinkėmis aplankėme stadioną, kuriame galėjome išbandyti įvairius treniruoklius, palakstyti, pažaisti žaidimus. Ši išvyka vaikams patiko. Jos metu sužinojo apie Lietuvos praeitį.

 

Skaityti daugiau...