Loading
Apie lopšelio - darželio vykdomą sveikatingumo veiklą "Sveika mokykla" skaitykite ČIA

Sveikatos valandėlė „Vila Bisena“

    Šefas mokė kaip reikia laikyti tarką, kad nesusižeisti tarkuojant. Vardijo iš kokių miltų kepti sveikus blynus, priminė, kad reikėtų vengti valgyti produktų su cukrumi, baltais miltais, atsisakyti gaiviųjų gėrimų, kurie pilni saldiklių. Pasakojo apie virtuvėje susikaupusių atliekų rūšiavimą. Iškepus keksiukus kiekvienas savąjį gardino šefo pagamintu juodu ir baltu šokoladu. Kai desertas buvo paruoštas, sėdome skanauti užgerdami juodųjų serbentų gėrimu.
    Vėliau pramogavome žaidimų kambaryje, išėjome pasigrožėti erdve sodybos aplinka: nuostabiu vaizdu į Nemuną, šalia esančiomis kalvomis, Kartupėnų piliakalniu. Vingiuotu takeliu leidomės į paties šefo pastatytą pavėsinę. Čia radome padėto šieno ir daržovių likučių, kuriais pasivaišinti užsuka žvėreliai. Šefas kvietė mažuosius kartu su tėveliais lankytis gamtoje ir nepamiršti globoti žvėrelius ir paukštelius. Tuomet vaikučiai panoro pabėgioti sodybos pievose. Kaip Kajus sakė: „Bėgiojome amerikietiškais kalneliais“. O kiek įvairių emocijų kilo kai su mumis pasisveikinti atbėgo stirnų pulkelis!
    Atsidėkodami sodybos šeimininkui už surengtą edukacinę pramogėlę, nuoširdų ir šiltą priėmimą, įteikėme pačių pagamintą paveikslėlį. Ir prie keturių kaimo turizmo asociacijos suteiktų gandriukų „Vila Bisena“ sodybai, „pridėjome“ penktąjį - nuo lopšelio - darželio „Nykštukas“ vaikučių!
    Gera sveikata kaip ir geri įpročiai savaime neateina. Reikia pastangų, daug kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus tėvų ir pedagogų darbo.
    Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Airina Stasaitienė