Loading
Apie lopšelio - darželio vykdomą sveikatingumo veiklą "Sveika mokykla" skaitykite ČIA

MAŽI ŽINGSNELIAI EKOLOGINIU TAKELIU

    Mūsų gimtasis miestas įsikūręs nuostabioje, patrauklioje gamtos apsuptyje: žaliuojantys laukai, tekančios upės, ošiantys miškai vilioja kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, tačiau ne visi moka tinkamai elgtis išvykose. Miškas bus gyvas ir gėrybes teiks tik tada, jei žmogus jį saugos ir tausos. Vaikai tai turi suprasti ankstyvoje vaikystėje. Kadangi šeimos nepakankamai skiria dėmesio ekologiniam ugdymui, tai mes nutarėme pakeliauti ekologiniu miško takeliu.
   Gražų ir saulėtą gegužės rytą Jurbarko vaikų lopšelio-darželio ,,Nykštukas” priešmokyklinio ,,Sveikuolių” grupės vaikučiai išvyko į Pašvenčio girininkiją, pasigrožėti nuostabia miško gamta. Juk ne kasdien iš taip arti gali pasižiūrėti į miške ošiančius medžius, sukeliančius estetinį pasigėrėjimą, atrasti medžių formų, spalvų, kvapų, bei garsų įvairovę, patyrinėti žvėrelių pėdsakus, pasidžiaugti miško grožiu. Miško aikštelėje vaikai žaidė žaidimus, sportavo, stebėjo ir gėrėjosi supančia gamta. Vaikus lydėjo gera nuotaika ir džiugios emocijos.
  Visi dėkojome Pašvenčio miškininkui už šiltą ir malonų priėmimą, patirtą pažinimo ir naujų atradimų džiaugsmą, už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą. Atsisveikinome, pasižadėję bendradarbiauti ir ateityje.
   Išvyka autobusu į Pašvenčio girininkiją vaikams labai patiko. Vaikai pabuvojo netradicinėje aplinkoje, patyrė nemažai įspūdžių ir teigiamų emocijų. O svarbiausiai- turėjo galimybę pabūti mažaisiais ekologais.
   Vaikai keliaudami ekologiniu miško takeliu, turėjo galimybę susipažinti su gyvąja ir negyvąja gamta, pajusti esantys jos dalis, suvokti atsakomybę už „žaliojo takelio“ saugojimą.

                                                                                               Priešmokyklinio ugdymo pedagogės

                                                                                              Edita Tutorienė ir Aldona Bardauskienė