Loading
Apie lopšelio - darželio vykdomą sveikatingumo veiklą "Sveika mokykla" skaitykite ČIA

ŽYGIS DVIRAČIAIS PANEMUNĖS DVIRAČIŲ TAKU

     Kas gali būti smagiau už bendrą iškylą visai šeimai su dviračiais mėgstamame gamtos lopinėlyje? Kai vaikai dalyvauja bendroje veikloje, jie mato ir patiria tą patį, ką ir jų tėvai. Mažieji stebi gamtą, bendrauja, sportuja, patiria džiugių emocijų.
    Gražią, rudenišką pavakare Panemunės dviračių take pradėjo rinktis ,,Sveikuolių“ grupės vaikučiai, tėveliai, broliukai, sesutės važiuoti su triratukais, dviračiais, paspirtukais, ,,nešini“ pakilios nuotaikos. Mažieji mankštinosi, rungtyniavo vieni su kitais ir su suaugusiais.
    Tai unikalus gebėjimas traukti smalsių aplinkinių dėmesį, kai vaikai su tėvais pasileidžia lenktyniauti dviračių takų. Atsiranda natūralus bendrystės ryšys, padedantis sutvirtinti vaikų ir tėvų santykius, geras emocijas, ugdo ištvermę, savarankiškumą, o svarbiausiai- ugdo sveikos gyvensenos įgūdžius. Lavinamos fizinės galios, sudaromos galimybės vaikui daugiau sužinoti apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą, įvertinti savo gebėjimus. Tėvams puiki galimybė pabūti kartu su savo vaiku, bei susikurti gerų emocinį klimatą.
     O mažųjų sportininkų entuziazmas liejosi meninės raiškos priemonėmis.
     "Sveikuolia" ne tik piešė, linksminosi, bet ir dalinosi įspūdžiais:

         Emilija: Man tai labai patiko po parašiutu, dar taip norėčiau.

         Adomas: Aš tai mačiau, kai plaukė kateris.

         Dovas: Man tai labaiausiai patiko toli važiuot su dviračiu.

         Povilas: Aš tai gavau diplomą, ot. Bet į Tauragę tai nenuvažiuočiau, iki ten 50 km, o iki Vilniaus tai 200 km.    

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Edita Tutorienė